Natuurlijk wel op langere termijn, helemaal mee eens.
Maar als alle uitstoot nu stopt, zit er nog een 0,5 graad opwarming (in de oceanen opgeslagen) aan te komen.
De opwarming is al te ver gegaan nu om het alleen op reducties in de uitstoot aan te laten komen.
Safe-landing scenario's gaan ervan uit dat +2 K additionele opwarming "safe" is. In het licht van nu al verdrinkende ijsberen, steeds sneller slinkende Gletschers en veranderde seizoenen waardoor vogels bijv. hun voedsel niet meer kunnen vinden voor hun jongen omdat de rupsen inmiddels al vlinders zijn (die reageren dus nog sterker dan de vogels op de opwarming), is inderdaad meer nodig om de opwarming te stoppen.
Een spiegel is daarbij zo het nu lijkt (ik ben voorzichtig, veel onderzoek is nog nodig) het beste idee omdat je hiermee op geen enkele wijze direct de atmosfeer beinvloedt. Alleen de ingekomen zonne-energie. Er is zeer goed onderzoek nodig om de effecten hiervan te bekijken. Het is volgens mij de bedoeling de spiegels ook uit te kunnen zetten, bij onbedoelde zware neveneffecten. Als dat zo is, is er nog steeds een risico maar dat is beperkt (lijkt het.).
In principe ben ik een steeds fellere voorstander. Gewoon omdat de aanpak wereldwijd, zeker niet alleen in de VS, ernstig te kort schiet.
Quote selectie