KNMI guidance tot 48 uur

Bericht van: Daniël (Aalsmeer) , 13-02-2007 13:16 

Modellen algemeen tot +48 uur
Beoordeling door meteoroloog

dinsdag 13 februari 2007 12.20 uur, geldig tot donderdag 15 februari 2007, 00 UTC.
Rob Slikker

Guidance weerbeeld voor Nederland, de Nederlandse kustwateren en de Noordzee gebaseerd op de HIRLAM run van 06 UTC en de overige genoemde modellen en gidsen met bijbehorende runtijd.

Modellenbeoordeling
MODEL: Analyse van Hirlam 06 UTC berust op EC 12 analyse van gister. In brongebied zijn in Quickscat 05-07 UTC windvectorverschillen te bespeuren, die o.a. in EC06- en UKRM06-4Dvar wel gehonoreerd zijn, vandaar de geringe mate van consensus in evolutie van modeldrukpatronen, zie hieronder. Hirlam12 analyse zal dit euvel elimineren en maakt gebruik van de EC06 4Dvar analyse!!! Voorlopig uitgaande van een PEPS benadering luidt het scenario als volgt: Gebruik HIR06 druk/wind/neerslagpatroon tot ca +30, daarna is de waarschijnlijke evolutie een opvullende kern van 990-995 hPa juist noord van ons land (EC00,HiR06 en UK-meso), maar ook precies over ons land kan volgens UKRM06,GM00,GME00 en GFS06!!! Ik volg met voorbehoud voorlopig het eerste, meest onstuimige scenario!! Voor de neerslagevolutie maakt dit weinig verschil, morgen cum. hoeveelheden 10-15 mm!

Aandachtspunten
NEERSLAG: Woensdag overdag dan ook perioden met regen. 10-15 mm neerslag. WIND: Zie boven: 1e scenario: Max windveld ZO-kwadrant 12 UTC lagedrukkern ZO-7 Bft, ZW kwadrant 18 UTC dikke W-8 kans 9 Bft. 2e scenario: Vrb wind 18 UTC met 5 max 6-7 Bft op afstand. TEMPERATUUR: KTG/DMO Tn binnen een graad ok, morgen DMO Tx enkele graden lager door langdurige neerslag!

Goh, die meteoroloog is bijzonder enthousiast. Het is dan ook zeker geen duffe modelevolutie, maar deze guidance is toch anders dan gewend. Leuk!
Alles komt op zijn eigen tijd

KNMI guidance tot 48 uur   ( 532)
Daniël (Aalsmeer) ( -4m) -- 13-02-2007 13:16