Bericht van: Peter (Mariakerke bij Gent)
, 04-03-2007 11:17
Het zal iedereen ondertussen wel de strot uitkomen neem ik aan, maar hier nog maar es wat maanfoto's. Hier in het begin zoals ik het wou: met nu en dan wolken.
Alleen was ik compleet vergeten dat je nooit de maan én wolken met gelijk detail kan vastleggen in één beeld, maar met de wat snelheid en vooraf bepaalde settings kan je 2 achtereen gefotografeerde beelden tot 1 monteren. HDR werkt echter nauwelijks, daarvoor heb ik denk ik de maan te klein in beeld.
Ik moest het dan ook zonder telescoop doen. Gewoon 200mm zoom met verdubbelaar (die mijn diafragma wel naar beneden haalt van 2.8 naar 5.6 :( Dat zijn maar liefst 2 volledige lichtstops, waardoor ik op een veel hogere ISO (1000, 1250 en zelfs 1600 voor de rode fase) moest fotograferen, waardoor de ruis veel uitgesprokener is. Zonder verdubbelaar was de maan dan weer veel te klein op 200mm. Maar goed mijn materiaal is dan ook niet voorzien voor dit soort zaken.
Voor meer foto's zie helemaal onderaan mijn homepage: skyscapes.info de NEW link.