Ik heb wel eens gehoord, in een discussie hierover, dat je als Nederlands en/of Europees burger al hebt betaald voor deze diensten. Via de reguliere belastingen dan wel. Ik weet niet of het zo is, maar dat zou wel interessant zijn.
als ze dat doen dan verliezen de commerciële bedrijven hun inkomsten van de verkoop van de beelden. En de grote instituten zelf ook de inkomsten die ze van de aankoop ervan krijgen. En dat ze die moeten verkopen en niet gewoon kunnen verstrekken ligt dan weer in het gebrek aan subsidies. In Tsjechië kan het allemaal wel, maar dat is dan ook een heel rijk land natuurlijk 
Wat ik niet begrijp is hoe ze het gedaan krijgen dat Amerikaanse militaire websites zelfs geen gratis hi-res actuele satellietbeelden mogen tonen van Europa die ze met hun eigen satellieten gemaakt hebben??
Quote selectie