Inderdaad, alle beetjes helpen. Wij hebben thuis op onze kroonlusters ook alle lampen vervangen door spaarlampen, echt geen zicht eigenlijk:D.
Maar niet iedereen denkt zo over de energiekwestie. Zie hieronder het verhaal over de volgende hypocriet in het rijtje: minister van Defensie Flahaut. Echt schandalig.
Gepikt van hln:
Flahaut gaat naar film Al Gore kijken met legerhelikopter
Minister van Defensie André Flahaut (PS) heeft een Agusta-helikopter opgeroepen voor de verplaatsing van Evere naar Hasselt, waar hij de klimaatfilm van Al Gore ging bijwonen. Dat schrijft La Libre Belgique. De krant kreeg bevestiging van het vluchtschema van de helikopter.
2.500 euro
De legerhelikopter vertrok leeg in Bierset en pikt Flahaut op in Evere. Van daaruit ging het naar Hasselt en na de film terug naar Bierset, opnieuw via Evere. De helikopter vloog bijna twee uur, terwijl de kost per uur geschat wordt op 2.500 euro, aldus de krant.
De minister werd eergisteren in de Kamer ondervraagd over de zaak. Hij zei er dat de vlucht "geen enkele extra kost betekent voor Defensie: de vlucht kadert in het jaarplan van de helikopters". Hij voegde eraan toe dat de uitstoot van CO2 door het Belgische leger slechts 1 procent uitmaakt van de uitstoot van de Belgische burgerluchtvaart.
Broeikasgas
Volgens een deskundige stootte de minister twaalf tot twintig keer meer broeikasgas uit dan als hij de verplaatsing met de wagen had gemaakt, aldus La Libre Belgique. Volgens de krant stoot een Agusta A-109 per kilometer ongeveer 250 kilogram CO2 uit. (belga)
Quote selectie