Re : "onze" regen viel in Koeweit, over extremen gesproken

Bericht van: Martijn (Vlaardingen) , 21-04-2007 23:03 

Daar was het i.i.g. een nieuw fenomeen, bericht van de VWK-site:
Koeweit is woensdag getroffen door zware regenval, windstoten en hagelbuien. Op het vliegveld van Koeweit viel in 30 uur tijd 302 millimeter neerslag.

In Koeweit-stad viel 258 millimeter. Dat is beduidend meer dan het jaartotaal van 108 millimeter voor deze stad. Het noodweer zorgde voor een complete chaos in de woestijnstad. Wegen stroomden over en het verkeer werd ontregeld. Plaatselijk werden windstoten tot 110 kilometer per uur gemeten. Veel inwoners hadden nog nooit een dergelijk noodweer meegemaakt.

Volgens meteorologen was koude lucht uit Europa in aanraking gekomen met warme vochtig lucht uit de Perzische Golf. Een langzaam trekkend lagedrukgebied in de buurt zorgde vervolgens voor de laatste stimulans voor het ontstaan van de buien.


Dit doet me sterk denken aan die ene scene uit 'The Day after Tomorrow', waarin het volgens mij sneeuwt in New Delhi (ik kan me in de locatie vergissen).
Het is bizar dat zoveel regen valt in korte tijd. Wederom is natuurlijk op geen enkele manier een werkelijk verband aan te tonen tussen deze regenval en de voortschrijdende opwarming, je kunt hoogstens vaststellen dat waar ook ter wereld het aantal hevige buien toe lijkt te nemen. Denk aan de vele ernstige overstromingen die we gehad hebben in Midden-Europa de laatste jaren, het bijzonder zware moesson-seizoen in Indonesië - Jakarta ondergelopen - en recent nog de overstromingen in Algerije waar mensen evenzeer opkeken van overvloedige regenval. Natuurlijk zijn er altijd overstromingen geweest, de frequentie neemt duidelijk toe. Een verandering in overheersende drukpatronen, door enkelen hier de afgelopen maanden gememoreerd als mogelijke oorzaak voor onze zachte winter en warme lente, zou wellicht de sleutel kunnen zijn in het zoeken naar een verklaring. Zo beleeft Zuid-Europa helemaal niet zo'n denderend voorjaar, integendeel. Spanjaarden verwonderden zich over zoveel neerslag, de voorbije weken was het in Barcelona regelmatig grauw en grijs bij hooguit 15 graden en ook het zuiden van Italië heeft volop regen gekend. In Griekenland is het weer gemiddeld voor de tijd van het jaar. Het is dan ook vooral Noord-Europa dat de laatste zes maanden opwarmt. Omdat de gemiddelde temperatuur waar ook ter wereld in hoge mate afhankelijk is van de overheersende windrichting, zou je kunnen veronderstellen dat een opwarming of afkoeling die zich uitdrukt in een trend het gevolg is van een veranderd drukpatroon. De locatie en kracht van lage dan wel hogedrukgebieden bepalen immers waar vandaan de wind waait. Het is nogmaals puur theorie, maar als de verandering in drukpatronen aan te tonen zou zijn, komen koude en warme lucht op andere plaatsen met elkaar in botsing. Op die manier zou er wel degelijk een verband zijn tussen de aanhoudende opwarming van noord-west Europa en de bijzondere regenval in Koeweit.

Als ik onzin klets hoor ik het wel 😀
Rode pillen, blauwe pillen, zenuwachtig, vingers trillen, site verversen, pluimen staren, ondanks alles rust bewaren...

"onze" regen viel in Koeweit, over extremen gesproken   ( 336)
Opsurfer (Wilhelminaoord-Dr) -- 21-04-2007 22:19
Re : "onze" regen viel in Koeweit, over extremen gesproken   ( 170)
Frank (Landsmeer) -- 21-04-2007 22:28
Re : "onze" regen viel in Koeweit, over extremen gesproken   ( 111)
Martijn (Vlaardingen) ( -2m) -- 21-04-2007 23:03
Re : "onze" regen viel in Koeweit, over extremen gesproken   ( 45)
VdeV(Heerenveen) -- 22-04-2007 12:20
Re : "onze" regen viel in Koeweit, over extremen gesproken   ( 149)
Stijn (Leuven) -- 21-04-2007 23:01
Re : "onze" regen viel in Koeweit, over extremen gesproken   ( 94)
Miguel (Varsenare) ( 15m) -- 21-04-2007 23:13
Re : "onze" regen viel in Koeweit, over extremen gesproken   ( 98)
snootchy (mechelen) -- 21-04-2007 23:10