Verhaal Noodweer Idromeer Italië, vakantie 1998

Bericht van: Stefan (Wezep) , 15-05-2007 19:36 

Het is 1998. We waren op vakantie naar het Idro meer in Italië. Het Idro meer is een meer tussen de bergen, van ongeveer 10 km lang en 2 km breed. Tussen de bergen daar ontstonden elke dag talrijke buien met onweer. Elke avond was het wel weer raak. Op een dag kwam familie die bij Venetië op de camping stond, naar ons toe. We gingen 's avonds uit eten. Tijdens het eten begon het in de verte te rommelen. De bui leek dichter bij te komen, en met de minuut werd het erger. De eigenaar van het restaurant genaamd "Restaurant Holland" kreeg telefoon van zijn schoonvader. Hij vertelde ons dat het onderaan in het dorpje aan het meer het spookachtig was. Gigantische hagelstenen kwamen er naar beneden en gigantisch veel regen. Iedereen die bij het restaurant eette, moest meehelpen om alles naar binnen te krijgen voordat de bui het restaurant bereikte. Toen alles binnen stond aten we het laatste beetje op en gingen we naar de camping. De familie van ons was al 'gevlucht' richting Venetië, in de hoop geen last te hebben van de bui. Onderweg naar de camping was het een nachtmerrie.

Het zicht was minder dan 50 meter en er vielen gigantische hagelstenen naar beneden. Om de seconde was er een flits te zien, en op de weg was het een groot meer. Nog nooit hadden mijn ouders zo'n grote bui meegemaakt die binnen een paar minuten hele straten blank zette. Mijn vader reed stapvoets door de straten, en na een paar 100 meter is hij wat beschutting voor de auto gaan zoeken, want rijden was onmogelijk. Toen de bui weggetrokken was, werd pas duidelijk hoe groot de ravage was. Op de terugweg door de bergen naar de camping lagen overal takken over de weg. Eenmaal op de camping was het even schrikken. Doordat de camping op een schuine helling stond, was er een soort van riviertje ontstaan. Een paar tenten verderop was een hele voortent kapot door de hagel. Grote scheuren zouden er door het tentdoek heen zitten.

Een week later toen we naar huis gingen, kregen we later bericht van onze familie die bij ons uit eten was geweest. Ze hadden de bui ook over zich heen gehad, en hadden zware schade aan de auto door de enorme hagelstenen.

Ik onthoud niet snel dingen van het weer, zeker geen dingen van voor 2000, maar dit verhaal staat mij nog altijd in het geheugen gegrift. Wat een spookdorp was het toen. Ik zal het nooit meer vergeten.

---

Overigens, nog even snel er bijgezet nu: het was minstens 3 keer in de week wel raak bij het Idro meer. De dag begint zonnig, al tegen 11 uur is de 30 ruim gepasseerd. Tegen de middag wordt het licht bewolkt en 's avonds ontstaan er onweersbuien die meestal erg zwaar waren. Na een paar uur waren de buien uitgedoofd, en werd het weer onbewolkt. De volgende dag begon dan weer onbewolkt, etc. etc.

http://nl.wikipedia.org/wiki/Idromeer
Bericht laatst bijgewerkt: 15-05-2007 19:43

Verhaal Noodweer Idromeer Italië, vakantie 1998   ( 352)
Stefan (Wezep) ( 2m) -- 15-05-2007 19:36
Re : Verhaal Noodweer Idromeer Italië, vakantie 1998   ( 189)
Peter (Maassluis) -- 15-05-2007 20:15