Ook in de zomer kan er hagel voorkomen bij buien hoor. Vaak zijn door de intensere stijgstromen die ervoor nodig zijn (in de zomer ligt het 0-graden niveau doorgaans ook hoger...) de hagelstenen ook wat groter dan in een winterse bui, zeker bij zware buien.
Zie ook:
http://www.hetweermagazine.nl/pages/artikelen/meerweer_nr4_2002.htm
En met behulp van verticale temperatuurprofielen kan uit de reflectiviteitsdata van neerslagradar ook de kans op zomerhagel in een bui bepaald worden. Als je meer wilt weten, zie dit artikel:
http://www.knmi.nl/publications/fulltexts/meteorologica2000.pdf
Goed die hagel zal meestal idd niet lang blijven liggen, maar dat is een ander verhaal.
Volgens mij blijft hagel in de winter vaak ook niet echt lang liggen ivm temps boven nul, behalve als er echt veel gevallen is.
Trouwens vorige week donderdag (31 mei) is er hagel gemeld in oa Driebergen (uit die bui die boven prov Utrecht hing en ik hier ook kon zie hangen).
En ik weet zeker dat diverse weerwoorders ook wel kunnen beamen zelf hagel in het zomerseizoen te hebben gezien. Ik zelf heb bijvoorbeeld hagel (stenen ongeveer 1cm in doorsnee) gezien bij de bui die Eindhoven op 30 april 2004 teisterde (verslag is nog wel vinden op het forum). En toen was het zeker ook warm genoeg om buiten in t-shirt rond te lopen.
Quote selectie