Positieve noot bij baggerkaarten!

Bericht van: Christophorus (Lovendegem) , 04-01-2004 20:36 

Hallo weervrienden,

Blijkbaar gaan sommigen al helemaal de winter afschrijven bij het zien van de kaarten voor volgende week. Ik zie geen echte 1990-toestanden zoals sommigen vrezen omdat er een groot verschil is:
a) de NAO-index is laag te noemen, zelfs voor de komende 2 weken.
b) Bovendien waren er in de Europese horrorwinters ook horrorwinters in de VS. De kou van de VS wijst erop dat de huidige uitsromende poolkoude van een sterke kwaliteit blijkt te zijn. Vaak gaan winterweer in de Oostkust van de VS gepaard met winterweer hier, maar na een anderhalve tot twee weken vaak ook hier koude (Armand Pien heeft mij eens dat destijds verteld: uitzonderingen niet te na gesloten natuurlijk)
c) de Westcirculatie is niet sterk dit jaar wat eigenlijk sterk verband houdt met de lage NAO-index.
d) opvallend is dat klimatologen eigenlijk vermoeden dat winters vaak clusteren omwille van het feit dat de NAO-index in golfbewegingen schommelt: de koude winters van midden jaren '80 zijn in dit beeldje te plaatsen, net als de koude winters van de jaren '60 (eerste helft), evenals de winters van de jaren '40 om maar de bekendste voorbeelden te noemen.
Ik kan mij vergissen maar een superzachte winter zie ik helemaal niet zitten. Want indien Röder zelfs maar de helft zou moeten gelijk krijgen dan moet de NAO-index veel sterker zijn dan deze winter. Het enige probleem met de nAo-index is dat men moeilijk lang op voorhand die kan voorspellen hoe sterk of zwak die zal zijn, pas als dat kan zullen winterverwachtingen veel beter zijn. Maar klimatologen hadden al geopperd dat er een periode van lage NAO-indexen zit aan te komen. Vorig jaar was dat al zo, en dit jaar is het net hetzelfde. Dus ik ga zeker niet depressief worden als de winter een week of zelfs 10 dagen verlof neemt om dan goed uitgerust met volle geweld in Europa een robbertje gaat vechten met Oceanus en Thialfs rijk weer sterk in de steigers zal staan. Er is nu al meer koude geproduceerd dan in die horrorwinters (lang hier geen koude onder de -5°C gehad!). Immers sneeuw gevolgd door vrieskou. Dus positef blijven zelfs al ziet het nu somber uit!
Vriendelijke groeten,
Christophe

Positieve noot bij baggerkaarten!   ( 355)
Christophorus (Lovendegem) -- 04-01-2004 20:36
Bedankt voor deze positieve noot.   ( 249)
Ruben (Neeroeteren) -- 04-01-2004 20:43
ik geloof ook niet een zachte winter.   ( 238)
Jan (Brugge) -- 04-01-2004 21:04
Re : Positieve noot bij baggerkaarten!   ( 223)
Johnny van de Beek (Deurne - Noord-Brabant) -- 04-01-2004 21:02
Veel te veeleisend   ( 216)
Jaap-Jan (Assendelft- Zaanstad) -- 04-01-2004 21:40
Re : Veel te veeleisend   ( 200)
Johnny van de Beek (Deurne - Noord-Brabant) -- 04-01-2004 21:45
Re : Veel te veeleisend   ( 186)
Jaap-Jan (Assendelft- Zaanstad) -- 04-01-2004 22:34
Re : Veel te veeleisend   ( 184)
Jaap-Jan (Assendelft- Zaanstad) -- 04-01-2004 22:40
Dit zijn ze:   ( 177)
Jaap-Jan (Assendelft- Zaanstad) -- 04-01-2004 22:52
Ik ben blij dat er nog mensen zijn zoals jij en Sjoerd die   ( 270)
Wouter (Heist aan zee) ( 1m) -- 04-01-2004 20:41
Re : Positieve noot bij baggerkaarten!   ( 235)
Johny (Hulst) -- 04-01-2004 20:54