Rond 2 uur in de nacht van zondag op maandag bereikte Felix de status van een orkaan der 5e categorie. Windsnelheden tot 145 knopen (270 km/u) en luchtdruk 934 hPa.
Ik had vanavond een concert, en toen ik van huis ging rond half acht was Felix cat. 2. Bij thuiskomst was-ie net opgewaardeerd naar cat. 4, en nu al een 5?

Dat moet een record zijn! Zijn daar gegevens van bekend?
Dus de tweede orkaan van het seizoen is direct al de tweede cat. 5 storm... Héél bijzonder! En dit seizoen was hoe dan ook al speciaal, door de extreem lage luchtdruk waarmee Dean in Yucatan aan land kwam.
Felix is een vrij compacte storm, in omvang niet zo indrukwekkend als Rita. Maar het is wel een plaatje hoor! Een schitterend oog, met een mooie krul. En dat in recordtijd. Een orkaan met zo'n kracht is voor mij echt een wonder. Mijn gevoel zegt me trouwens dat Felix deze enorme kracht niet lang zal vasthouden.
Quote selectie