Haha, wat zijn onze zuiderburen toch grappig
(bron: http://www.home.nl/fun/nieuws/artikel/00108430)
Belg noemt kind 'Lente'
13 januari 2004, 16:25:15
BRUSSEL (ANP) - Belgen geven hun baby's steeds verschillender en merkwaardiger namen. De namen 'Lente', 'Summer' en 'Winter' zijn al opgedoken, evenals 'Zen' en 'Liefde'.
De trend is dinsdag gemeld door het Belgisch Nationaal Instituut voor de Statistiek, die alle namen van borelingen in 2002 heeft verzameld. Het aantal verschillende namen nam 4 procent toe, terwijl het aantal geboorten 2 procent afnam.
Enkele ouders vernoemden hun kind naar populaire sporters: kinderen heten nu Zinedine (een Franse voetballer) en Armstrong (een Amerikaanse wielrenner). De zangeressen Shakira, Britney en Beyonce zijn ook meermalen vernoemd. Shakira is zelfs de hoogste nieuwkomer in de namenlijst van Vlaanderen: die staat op de 67ste plaats.
De meestgekozen namen voor jongens en meisjes in België bleven echter Thomas en Laura. Per regio zijn er wel verschillen. In Vlaanderen kiezen ouders het meest voor Robbe en Amber. In het Franstalige Wallonië zijn Léa en Thomas het gewoonst.
In de hoofdstad Brussel is de naam Mohamed al jaren het populairst voor jongens en Sarah is dat tegenwoordig voor meisjes. Een sterke terugval maakt in Brussel de naam Oussama. In 2001 stond die nog op de negentiende plaats in Brussel, in 2002 is die gezakt naar de 83e plaats.
Geactualiseerd om 16.22 uur
Quote selectie