Nooit opgeven
Deze winter schotelt is ons ZEKER nog iets voor! Is het nu nie, dan is het straks.
Met alle respect van de wereld (en dat meen ik) vind ik zo'n zin als de laatste echt zo'n gezwam. Je kan feitelijk altijd zeggen dat er in het weer over 5 of meer dagen kansen liggen voor het weertype van je voorkeur, maar hoe realistisch dat vervolgens is, is een heel ander verhaal. Je kan van alles zeggen over de modellen maar als één ding duidelijk is de afgelopen week, dan is het wel dat de modellen deze situatie al geruime tijd zeer goed in de peiling
lijken te hebben. Een kortdurende prik en vervolgens een flinke (vergeleken met de koudere dagen) verzachting. Neerslagsignaal is over de hele linie klein. Wat dat betreft mogen we zeker geen vergelijk trekken met de vorige inversieprik die vooral door GFS totaal is onderschat. Dit is een veel beter voorspelbare situatie omdat de atmosfeer doorstroomd blijft en daar heeft in ieder geval GFS maar ik denk ook de andere modellen, het veel makkelijker mee.
Onderstaand nog even het komende prikje in beeld zoals dit vermoedelijk in Leiden zal gaan optreden. Let wel, deze grafiek is gebaseerd op alle GFS-runs (00z/12z) vanaf het moment dat punt X op 180 uur ligt. Hoe verder naar achter, des te minder waarden er tot op heden verwerkt zijn voor dat moment.
Quote selectie