Ten eerste...
Als Marcus zegt, na TWEE zekere sneeuwdagen en een mogelijke derde, dat er in de jaren zeventig winters waren die het "met heel wat minder" moesten doen, kan je toch moeilijk anders concluderen dan dat er gealludeerd wordt op sneeuwloze winters?
Heel wat minder dan 2, mogelijk 3, is volgens mij 0, en niet 1.
Ten tweede, en vooral.
Toevallig verjaar ik midden in de winter, op 2 februari. Als ik nu naar de reeks foto's en dia's kijk die gemaakt zijn van verjaardagsfeestjes, dan heb ik het over de periode 1976 tot 1982, dan zie ik op zes van de twaalf foto's sneeuw, gaande van wat natte sneeuw tot een dik pak.
Uiteraard vielen die feestjes niet allemaal op 2/2, maar wel in de periode 31/1-6/2.
Als je al binnen zo een korte tijdsspanne een scire haalt van één op twee wat sneeuw betreft, dan kan je toch moeilijk anders dan concluderen datr het vroeger véél en véél beter was wat sneeuw betreft dan NU. En met nu bedoel ik ook niet twee-drie-vier jaar geleden, maar wel dit jaar, en uiteraardo ook de rampwinter van vorig jaar.
Ok, er was toen één sneeuwdag, die een 8-tal cm opleverde, maar na zes uur waren die alweer weg gesmolten.
Dat vind ik niet bepaald een grootse winterprestatie.
Nee, we moeten echt niet proberen het gepruts van de huidige winters te vergoelijken. Het is en blijft absoluut belachelijk gepruts in de marge - met uitzondering van die schitterende rijp einde december, akkoord.
Diederik
Quote selectie