Ik weet niet wat voor windmeter je hebt, mocht je 1 met cupjes hebben dan hebben zulke windmeters niet heel erg veel onderhoud nodig, dan nog iets: Ik weet niet hoe lenig je bent en hoeveel je durft.
Ik heb zelf een gat door het hout gemaakt en daar de windmeter doorheen gedaan, nu heb ik geluk dat ik hier een schoorsteen heb echter moet ik dit allemaal nog veranderen (beugels e.d)
In Dokkum kon ik dit wel vergeten want dan was ik afhankelijk van een steunbalk.
In jou situatie is het wel lastig te noemen, je wilt geen gat door het dak hebben, en dat andere optie is natuurlijk erg handig alleen moet je wel weten hoe stevig dat constructie is want je wilt bij een storm de windmeter niet achter zien liggen.
Het beste is, aan de muur van je zolder zou je een gat kunnen maken (hoeft niet groot te zijn) en de windmeter aan de muur bevestigen, oke het is natuurlijk wel gevaarlijk want je moet hiervoor wel het dak op.... maar dan heb je het wel goed en kan je em op kleine 1 meter boven je dak laten hangen, ruim genoeg om geen last te krijgen van dakeffect.
Ik weet niet of je 2/3 onder 1 kap woont of in een rijtjes huis, je kan overwegen om aan de buren te vragen of je em daar kan laten hangen, maar dit is ook weer afhankelijk van je weerstation.
Quote selectie