0.8°C te warm. Februari doet met de temperaturen van de komende dagen elke dag een behoorlijke duit in het zakje. Iedere dag zorgt voor een cum. afwijking van 10°C! Deze week bouwen we dus een afwijking op van zo'n 60°C, waarmee al zeker is dat februari veel te zacht gaat verlopen, zelfs met een winters speldenprikje. Waarschijnlijk komt er echter de rest van de maand telkens iets bij, zodat we uiteindelijk een cum. afwijking van zo'n 120°C tegemoet kunnen zien. Wat zullen de plantjes blij zijn!
Ik weet niet waar je dat idee vandaan hebt. Zeker wordt de komende week erg zacht. Wat er daarna gebeurt is onzeker. Mijn verwachting luidt nog steeds, dat er aan het eind van de maand een serieuze winterprik aan komt. Dan zou februari nog dicht bij normaal kunnen eindigen.
Stel dat we deze week +60 krijgen (is wel erg veel, hoor), dan een overgangsperiode met nog eens +20 en vervolgens een koude laatste decade met -40. Het resultaat is dan +40, oftewel een gemiddelde van slechts 1,5 te hoog. En het kan ook best minder zacht uitpakken.
In het UUUGKB van GFS zie ik al weer tendensen tot kouder weer. Houd de vinger aan de pols, want er kan nog van alles gebeuren.
Groet,
Cees
Quote selectie