Vandaag was het de ideale dag om eens te kijken hoe snel het kwik van kust naar binnenland (relatief dan, Middelburg is natuurlijk geen binnenland) oploopt. Het was zonnig, stond een zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen.
Jammer was dat ik 13.30 uur begon en om 15.15 uur uur eindigde (in dit geval) omdat de wind van W naar NW draaide. Ik meende dit al te merken, achteraf bleek het ook uit de waarnemingen.
Ik ging van Vlissingen naar Westkapelle en van daaruit met een boog (richting Oostkapelle) naar Middelburg. De verschillen waren sstevig.
Om 11.20 uur was het te Middelburg NO al 24,5 C. Lekker weer, zwakke wind. Kwik liep vrij snel op.
Hierna fitness en dus....
13.40 uur bij Biggekerke, 3,5 km van de ZW duinen. Wind zwak west tot zuidwest (denk ik) en 24,9 C.
14.05-14.10 uur: 2 km NW van Zoutelande, vlakbij de kreek van Westkapelle. 1 km van zee (ZW richting). Ondanks dat ik hier wat beschut stond toch frisser met 23,1 C.
14.20-14.30 uur. 1 km NO van Westkapelle, 1 km van de NW duinen. Duidelijk frisser hier. 22,0 C
Wind matig uit W tot WNW denk ik. Ik stond hier volledig onbeschut.
14.45 uur: 2 km ON van Domburg 1,5 km ZW van Oostkapelle, 2 km van NW kust. Ik stond hier ietwat beschut (wat windsingels hadden wat invloed op de wind, maar er stond zoals overal steeds wind). Wind leek steeds meer NW te worden.
22,7 C
15.00-15.08. Sint Laurens (Middelburg Noord), 8,5 km van de NW en ZW kust. Open vlakte, zwakke wind uit NW. 24,8-24,3 C (dalend, windtoename).
15.15-15.30 uur. Middelburg NO. 11 km van de NW kust, 10 km van de ZW kust. Kwik zwabberde hier eerst tussen 24,8 en 25,3 C. Wind draaide door naar NW naar N en kwik steeg verder naar 26,0 C.
Onderweg nog mooie foto's genomen van een paartje roofvogels die boven de weilanden cirkelden, dat zag je in de jaren tachtig nooit (in Zeeland). Ook bij Middelburg NO een erg grote roofvogel gezien.
Leuk om te doen, hoewel niet alles gelijktijdig gemeten toch een goede indruk gekregen. De grootste temp verschillen doen zich eigenlijk de eerste 5 km van de kust voor. Verder naar het oosten (op Walcheren althans) liep het kwik minder snel op, maar liep niettemin op.
Quote selectie