Hallo,
Even een vraag met volgend antwoord:
Pascal Mormal (sneeuwexpert KMI) heeft de situatie van februari 1969 ruim bekeken en contstateerde voor de noordkant van de Hoge Venen / Eifel sneeuwrecords. Zo had Aix-la-Chapelle 43 cm sneeuw op 18 februari 1969.
In Neu-Hattlich lag er 95 cm op 19 februari en dan komt het dus ... Voor Belgisch en Nederlands Limburg was er ook zeer veel sneeuw weggelegd. Naar het centrum van het land was dat beduidend minder.
Nu is officieus de sneeuwdikte van Botrange op 19 februari 1.30m (!) best mogelijk. De twijfel ligt hem aan de codes die toen gebruikt werden en de soms slechtere waarnemingen en het gebrek aan voldoende gegevens uit die tijd (pers). Wat wel vaststaat is de neerslaghoeveelheid, volledig afkomstig van sneeuw. Op 15 en 16 feb. viel er respectievelijk 27.4 en 54.0 mm neerslag op de Baraque Michel, wat 2 km van Botrange ligt. De temperaturen lagen die twee dagen tussen -7° en -13°. In Francorchamps viel er de 16e zelfs 66.0 mm aan sneeuwneerslag(!).
De weerkaarten tonen een prachtige noordelijke stroming. Opvallend ook dat de Kahler Asten niet eens aan 70 cm komt in die periode.
Super om soms zo in het archief te duiken, wetende dat je met 'records' altijd zeer goed moet opletten!
groeten,
Karel
Quote selectie