Chasverslag gisteravond/vannacht!

Bericht van: Erwin (Zelhem, Gld) , 01-09-2008 18:51 

Chaseverslag Zondag 31 Augustus / Maandag 01 September 2008

Het vuurwerk in Doetinchem wat die avond het einde inluidde van de stadsfeesten van afgelopen weekend, betekende het begin van een spectaculaire avond. Op weg naar de parkeerplaats, flitste er iets.. flitste er iets… Flitste er iets??!!. Ajoh, gewoon vuurwerk, daar ging ik in eerste instantie van uit. Net als Bart, enkele honderden meters verderop die het vuurwerk aanschouwde vanuit z’n dakraampje. Toch maar even bellen, dacht ik bij mezelf.
Ondertussen was er vanuit Dakraamfront (alias Bart) contact gelegd met Afdeling de Huet(Wilber dus) over een mogelijke chase. Na een paar keer weerlicht te hebben gezien uit een vage ijskap was de beslissing al gauw genomen, mede dankzij het toenemende geflits.

Ik was nog maar net thuis, of ik kon m’n spullen alweer bij elkaar rapen om toch nog maar eens op chase te gaan dit jaar. Al wachtend op de chasemobiel, nam het gedreun en geflits nog steeds meer toe, maar duidelijke kanalen waren niet zichtbaar. Rond 23:00 kwamen Wilber, Bart en Daisy aangesneld om me op te pikken.

We waren de bebouwde van het Zelhemse nog niet uit, of er begonnen dikke druppels op de voorruit uit elkaar te spletshjen. We besloten rechtsaf te slaan richting Ruurlo, om dan maar ergens een plekje te zoeken met uitzicht. We hebben na een paar kilometer de auto op een zijweg in de berm geplempt om maar even te bekijken waar het weer nou precies vandaan kwam. Het weerlichtte in verschillende richtingen, Z, ZW, ZO, N en vrijwel pal boven ons. Echt makkelijk was dat dus niet. Na een paar minuten vroeg ene Wilber zich af wat er nou precies uit die boom kwam vallen?!?(Past in het rijtje van; Is dat regen? Nee dat is wind!).

Bart en Wilber kwamen erachter dat dit hagel was!! Meteen al flinke knikkertjes van een centimeter. Het hagelde, maar van regen was nog geen spoor te bekennen. Ondertussen kletterden de stenen uit een op de auto, en werden ze ook steeds groter van formaat. 5 indrukwekkende minuten braken aan, en het zicht nam sterk af.

Na de hagel en vooral forse regenbui was het snel droog. We hebben de auto op een oprit van een woning geparkeerd om daar even de hagelstenen te checken. Woehoe, daat was niet mis!

Hagelstenen, meest 2 tot 3 cm, enkele wat groter, mogelijk tot 4cm.


Whoooww!!! It's Adreenaalinneeee




Hierna zijn we de bui achterna gereden, en eerst even de schade gecheckt vlakbij ons standpunt. Veel blad en eikels op de wegen.



De bui dus verder achterna gereden om vlakbij Neede weer in een stortbui terecht te komen. Op de Needse berg was het fietspad veranderd in een open riool, en het water werd dus afgevoerd als een snelstromende beek naar lagergelegen punten. De hagel viel hier echter mee, op enkele verdwaalde grotere stenen na.
De reis werd voortgezet richting Goor om dan toch eindelijk een plekje te gaan zoeken voor wat bliksemfoto’s! Vlak bij Enter: Grote weg af, grote weg weer op?, verkeerde keuze, dan na wat keerwerk weer terug en linksaf geslagen, een wat smaller weggetje op. Hier de auto in de berm geparkeerd en na het indeslootvaldrama van Bart de statieven opgesteld. Af en toe waren er wat ontladingen te zien, maar veel groots mochten we niet verwachten. Het meeste weerlicht bevond zich veel verder weg. Hieronder 2 geslaagde foto’s





Uiteindelijk weer huiswaards gekeerd en bij Wolfersveen, net ten N van Zelhem nog even gekeken naar de wegen die vol bladeren lagen. Nou, dat was me de chase wel zeg!:)

Maandag 1 September, the day after

Vandaag na school met Bart even naar de plek gefietst waar we gisteren de hagelbui meemaakten, om bij daglicht te kijken wat de schade was. Hieronder enkele foto’s daarvan

Dak van bushokje, donkere vlekken mogelijk veroorzaakt door de hagel.




Hier stonden we dus tijdens deze hagelbui, niet bepaald veel meer te zien van het geweld, de avond ervoor.


Gras allemaal in 1 richting platgewaaid/gehageld.




Made by hail?


Als afsluiter nog even de route die we gereden hebben. Ca. 120 km.




Enkele foto’s toegevoegd op de site: dutch-chasing-team

Mvg, Erwin
Bericht laatst bijgewerkt: 01-09-2008 18:52
Meer van mijn foto's zien? Kijk dan op https://www.instagram.com/erwin_klein1

Chasverslag gisteravond/vannacht!   ( 528)
Erwin (Zelhem, Gld) ( 18m) -- 01-09-2008 18:51
Re : Chasverslag gisteravond/vannacht!   ( 152)
PatrickD_Maastricht -- 01-09-2008 19:05
Re : Chasverslag gisteravond/vannacht!   ( 164)
Hans(Barchem, Gelderland) -- 01-09-2008 20:02
Re : Chasverslag gisteravond/vannacht!   ( 198)
Wilber (Ulft) -- 01-09-2008 19:03
Re : Chasverslag gisteravond/vannacht!   ( 173)
Erwin (Zelhem, Gld) ( 18m) -- 01-09-2008 19:07
Re : Chasverslag gisteravond/vannacht!   ( 173)
Wilber (Ulft) -- 01-09-2008 19:12
szuperrrsss verslag Erwin, nu nog op twee...   ( 143)
Natasja (doetinchem) -- 01-09-2008 19:43
Re : Chasverslag gisteravond/vannacht!   ( 143)
Roland (Maastricht) ( 80m) -- 01-09-2008 19:31
Re : Chasverslag gisteravond/vannacht!   ( 125)
Steph. (Haarlem) ( 4m) -- 01-09-2008 19:56
Re : Chasverslag gisteravond/vannacht!   ( 123)
Roland (Maastricht) ( 80m) -- 01-09-2008 22:36
  Mooi waark Erwin!  
Erik (Veendam) -- 01-09-2008 19:33
Re : Chasverslag gisteravond/vannacht!   ( 140)
Steven (Gavere) ( 10m) -- 01-09-2008 19:17
Re : Gaan we ook nog een keer wat doen?   ( 142)
Steph. (Haarlem) ( 4m) -- 01-09-2008 19:56
Re : Chasverslag gisteravond/vannacht!   ( 105)
Tinus Lichtenvoorde ( 20m) -- 01-09-2008 20:32
  Dank voor verslag! Goed 'werk' van jullie.  
Hans (Eindhoven) ( 17m) -- 01-09-2008 20:51