Bericht van: Hendrik (Londerzeel-B)
, 03-09-2008 21:04
3 september 2004
Hoewel we vanochtend het gezelschap van talloze wolkenvelden moesten dulden is het vandaag andermaal een schitterende nazomerdag geworden waarbij de bewolking zich na de middag heeft teruggetrokken en de zon alle kansen gaf om het kwik omhoog te hijsen van 12,4 naar een warme 28,9 graden. De nacht verliep dus een flink stuk zachter dan de voorbije twee dagen. Opnieuw kwam de wind uit het zuidwesten en alweer bedroeg de maximale snelheid 18 km/h terwijl ie naar de avond toe is gaan liggen. Hoge wolkensluiers zijn inmiddels echter weer op het appel verschenen en vooral in het westen wemelt het er momenteel van. Neerslag is er echter nog niet gevallen en dat verwachten we ook niet tot maandag wanneer de zomer weer het hazenpad zal kiezen en de herfst met enthousiasme haar plaats zal overnemen. Maar ondertussen hebben we dus nog een prachtig weekend tegoed waarbij de mooiweersliefhebbers uitgebreid aan hun trekken zullen komen.
3 september 2005
Vanmorgen gingen alle mooiweersvoorspellingen opeens letterlijk en figuurlijk de mist in waardoor we het gedurende lange tijd met een herfstachtig ogend weertype moesten stellen. Het mistveld spreidde zich uit van de Belgische kust tot halverwege Duitsland en van ongeveer het Brusselse tot midden - Nederland. Resultaat was dat op diverse weerfora tegenstrijdige meldingen binnenkwamen van respektievelijk warm, zonnig en koel,grijs weer. Gelukkig was het mistveld niet opgewassen tegen de nog steeds vrij aktieve septemberzon en eens de middag voorbij kon iedereen genieten van stralend zomerweer. Her en der vormden zich wat stapelwolkjes maar het was allemaal zonder veel erg terwijl de dag werd afgesloten met wat hoge sluierbewolking datvoor een mooie zonsondergang zorgde. Met temperaturen tussen 11,8 en 25,9 graden hebben we echter niet veel te klagen over deze nazomerdag, temeer daar de oostelijke wind het niet al te bont maakte met maximaal 17,7 km/h. De neerslagende mistdruppeltjes zorgden alsnog voor 0,2 mm in de pluviometer en daar de zuidelijke luchtstromingen door het naderbijschuiven van een depressie onstabiele trekjes zullen vertonen kunnen plaatselijke buien met mogelijk onweer het neerslagtotaal voor deze maand alvast wat aanspekken. Het blijft de komende dagen evenwel zacht met temperaturen rond of dichtbij 25 graden.
3 september 2006
Wat gisterenavond reeds begon met een flink aanwakkerende stormwind, werd vandaag met succes voortgezet. Terwijl de hemel tijdens de eerste uurtjes van de dag gevuld was met duizelingwekkend snel voorbijtrekkende wolken voerde de bijzonder krachtige west- zuidwestelijke wind zeer zachte subtropische lucht aan, zodat het ondanks de herfstachtige lucht nog kon opwarmen tot 24,0 graden. Ook de minima waren boterzacht met 18,1 graden. Toen er na de middag met mondjesmaat opklaringen binnendreven, wakkerde de wind nog verder aan en piekte al snel tot een stevige 46,7 km/h. Neerslag van betekenis viel er na de middag niet, de regen die afgelopen nacht viel was al meteen goed voor het dagtotaal van 0,8 mm, en werd gevolgd door spatjes niet meetbare motregen in de voormiddag tot kort na de middag. De opklaringen kwamen pas rond een uur of vijf's avonds massaal opzetten en zorgden voor een fraai schouwspel door de snel bewegende Stratus fractus onder de azuurblauwe lucht erboven. De zonsondergang en het gelijktijdig verschijnen van de halve maan zorgde tevens voor extra sfeer tijdens de avondstond. De wind bleef echter lustig doorrazen en het duurde tot ver in de nacht vooraleer deze gekalmeerd raakte. De bewolking, die hoofdzakelijk door turbulentie werd gevormd, had ook na het wegvallen van de zonnewarmte geen problemen om haar aandeel in het weersbeeld te behouden, maar voor regen of buien bleven ze veel te klein.
3 september 2007
Tijdens het tweede deel van de nacht kregen we aardig wat regen de slikken die niet zozeer uitblonk in intensiteit maar vooral in duur. Tijdens de ochtend regende het nog steeds, maar het ging voornamelijk om lichte motregen, afgewisseld met wat drogere perioden en dit bij een betrokken hemel die uit een chaotisch ogende Stratus fractus, Cumulus en Altostratus bestond. Heel dit zootje had echter een isolerende werking waardoor we het nog redelijk troffen met de ochtendminima die niet beneden de 15,3 graden daalden. Tijdens het eerste deel van de voormiddag bleef het nog steeds betrokken en werd er vooral miezerige motregen op ons losgelaten. De wind maakte het er niet echt gezelliger op met haar snelheden tot 25,7 km/h uit het noorden, maar gelukkig gaat een koufront meestal heldere en koele lucht vooraf en zo zagen we halverwege de voormiddag het weersbeeld plots een complete wending maken. Brede opklaringen kwamen vanuit het noorden opzetten en het wegtrekkende front zorgde voor een bijzonder fraaie en scherp afgelijnde wolkenband die zich tegen de diepblauwe hemel aftekende. Er dreven Cumuluswolkjes voorbij die het geheel extra sfeer gaven en ook na de middag was dit het geval. Door de brede opklaringen konden we ondanks de polaire lucht nog vlot 21,5 graden optekenen. Sommige stapelwolken kregen weliswaar kolossale afmetingen, maar tot buien is het op deze locatie vooralsnog niet gekomen. Het neerslagtotaal van de zwakke regenzone afgelopen nacht lijkt dus meteen het dagtotaal te gaan vormen met 0,4 mm. In de vroege avond rees er in het westen dan weer een Cirrostratusband op maar deze verdween na een uurtje weer waardoor we hiervan evenmin wakker hoeven te liggen. Keerzijde is wel dat het onder de brede opklaringen 's avonds snel is gaan afkoelen waardoor we omstreeks 21H30 reeds een kleine tien graden hebben moeten inleveren, en de komende nacht zal het er ongetwijfeld niet warmer op worden.
3 september 2008
De dagelijkse weersverslagen worden gewoonlijk met een vertraging van 2 tot 5 dagen online gezet. Neem een kijkje op de weerpagina's van mijn website om het recentste verslag te lezen.