Flashback: 19 september 2004-2007

Bericht van: Hendrik (Londerzeel-B) , 19-09-2008 20:44 




19 september 2004

Deze morgen hadden we de regenzone, die in totaal 2,2 mm achterliet, reeds lang achter de rug en konden we genieten van een blauwe lucht waarin hier en daar wat stapelwolkjes tevoorschijn kwamen. Het was wat frisser dan gisteren met temperaturen tussen 12,9 en 21,1 graden, maar al bij al zijn dit meer dan behoorlijke temperaturen voor de tweede helft van september. De wind was nu ook uitgeraasd en ging niet verder dan 23 km/h. Hoewel de zon vandaag de boel flink kon opvrolijken waren er vooral rond de middag en in de namiddag vrij veel stapelwolken waarachter ze af en toe schuilging, maar naar de avond toe is deze bewolking steeds meer plaats gaan maken voor hoge sluierbewolking waar de zon het duidelijk minder moeilijk mee heeft, maar daar zal ze zich duidelijk niets van aantrekken vermits ze ondertussen al bijna ondergegaan is. Morgen tot en met woensdag kunnen we ons weer aan mooi nazomerweer verwachten waarna de nattigheid vanaf donderdag weer onze contreien zou binnenstromen.

19 september 2005 (Thailand)

Het tweede deel van de vlucht naar Bangkok verloopt rustig doch door de volslagen duisternis valt er van het weersgebeuren nauwelijks wat te merken op een paar lichte trillingen die de naam 'turbulentie' nauwelijks waard zijn na. Naarmate de vlucht in oostelijke richting verdergaat schuiven ook de tijdszones op en zo zien we het daglicht omstreeks halfdrie boven de Arabische Zee terugkeren. Op een paar toefjes Stratocumulus na is er echter niks te zien; pas vanaf Oost India beginnen er zich ook Stratocumulus castellanus en Cumuli congesti mee te moeien waarbij de eerste echte onweerswolken vanaf Rangoon de kop opsteken. Er is vanaf daar erg veel Cirrostratus aanwezig waardoor veel van het weersgebeuren versluierd blijft om nog maar te zwijgen van het zicht op het vasteland. In Bangkok zelf is het droog en zwoel terwijl een indrukwekkend onweerscomplex langs de zuidwestelijke horizon voorbijflaneert. Uit een paar korte interviews met de locals kan worden opgemaakt dat de overvloedige sluierbewolking afkomstig is van de landfall van een tyfoon in Vietnam. Gelukkig wordt deze door het vasteland wat afgezwakt waardoor het vluchtschema naar Krabi ongeschonden blijft. Het heuvelachtige vasteland van Cambodja en Vietnam kan echter niet verhinderen dat deze vlucht letterlijk de mist ingaat en er dus niks meer te zien is dan Cirrostratus en Altostratus. Kort voor de landing werd het saaie vliegen echter ruimschoots gecompenseerd door een gigantisch onweerscomplex dat indrukwekkende wolkenformaties liet zien waarbij zelfs de tussenlanding in Miami tijdens de reis naar Costa Rica in september 2001 aardig verbleekt. Het onweer arriveerde kort na de landing in Krabi waardoor het spektakel nog eens werd overgedaan vanop de begane grond. De buien werden daar voorafgegaan door een shelfcloud waar de inflow duidelijk zichtbaar was. De stortregens slaagden erin om het volledig opgedroogde wegennet in minder dan 45 seconden in een schuimend rivierenstelsel om te toveren. Een tweede buienlijn zorgde opnieuw voor een ware zondvloed waarbij de neerslagintensiteit kan geschat worden op minstens 250 tot 300 mm/h. Er kwam ook onweer aan te pas maar met één ontlading per 5 minuten was dit totaal niet in verhouding met de bijna apocalyptisch ogende stortvlagen. Later werd het droog al werd de half verzopen omgeving af en toe nog eens in het spookachtige licht van een bliksemflits gezet

19 september 2006

Een tweede regenzone slaagde er in de voormiddag in om de pluviometer weer in beweging te zetten. Ze werd vooraf gegaan door erg veel bewolking tijdens de nachtelijke uurtjes waardoor het kwik zich nog kon vastklampen aan een niet al te frisse 11,7 graden. De regen zelf had een eerder buiig karakter en duurde niet zo lang: reeds ruim voor de middag hadden de meeste paraplu's en regenjassen hun diensturen reeds geklopt, al wist de bewolking nog niet meteen van ophouden. Zo rond de middag kwamen we echter eensklaps in de heldere zeelucht terecht achter de regenzone. Mooie zonnige perioden lagen hierin op ons te wachten en het kwik wist zich hierdoor nog over de twintig gradengrens heen te werken om uiteindelijk uit te komen op 21,6 graden. Een vrij strakke zuidwestenwind met snelheden tot 25,7 km/h moesten we hierbij wel voor lief nemen. De opklaringen werden vrij snel opgevuld door rafelig gevormde stapelwolkjes maar deze waren nog zo vriendelijk om een deel van het luchtruim vrij te laten terwijl ze naar de avond toe weer in aantal en volume moesten prijsgeven. Het waren daarna vooral hoge sluierwolken die de hemel een beetje melkachtig deden kleuren en deel uitmaken van een warmtefront waarachter subtropische luchtmassa's zitten die snel onze kant lijken op te komen. Ondanks dit gegeven werden we tijdens de avonduurtjes en vooral na zonsondergang echter geconfronteerd met een vrij snelle en onaangename afkoeling. Het neerslagtotaal, dat reeds in de voormiddag bereikt werd, bedroeg 1,4 mm.

19 september 2007

Na de buien volgden de opklaringen en deze zorgden ervoor dat het vanochtend weer erg fris werd met minima die tot 7,8 graden terugvielen. Na het opkomen van de zon volgde een periode met vrij fraai nazomerweer waarbij Stratocumulusvelden en lichte Cirrus of Cirrostratusbewolking elkaar afwisselden. De bewolking was net iets te talrijk om het flink te laten opwermen waardoor we tegenover gisteren slechts een graadje winst boekten met 17,6 graden. Vanuit het westen kwam er tegen de avond meer laaghangende bewolking opzetten die na zonsondergang wat lichte regen veroorzaakte (0,2 mm) terwijl de krachtige zuidwestenwind er met haar snelheden tot 29 km/h opnieuw voor een onvervalst herfstgevoel zorgde. Het etmaal wordt in zwaarbewolkte omstandigheden en sporadische lichte regen afgesloten.

19 september 2008

De dagelijkse weersverslagen worden gewoonlijk met een vertraging van 2 tot 5 dagen online gezet. Neem een kijkje op de weerpagina's van mijn website om het recentste verslag te lezen.



Lees mijn Flashbacks ook op https://weerdagboek.blogspot.com en krijg toegang tot mijn recentste verslagjes, voorzien van sfeerbeelden en wolkenfoto's

Flashback: 19 september 2004-2007   ( 83)
Hendrik (Londerzeel-B) ( 7m) -- 19-09-2008 20:44