Van vreselijke regens

Bericht van: Harrie Laanstra , 10-02-2004 23:01 

Ga mij alstublieft niet lastig vallen met opgeleukte verhalen over zulk rotweer als dat van vandaag.

Moe word ik ervan.

Ik volg het weer inmiddels in de vertraagde versnelling, want erg geboeid ben ik er niet meer door. Niettemin meende ik, dat we de grootste regen achter de rug hadden en op weg waren naar een droger tijdvak. Slechts zou er nog weleens een storinkje tussen de mazen van het hogedruknet heen kunnen komen, met "wat" regen. Wat in de loop van de middag aanving, was echter pure natspuiterij. Weer van de slechtste soort.

Bij zulk weer - harde aanhoudende regen - moet ik in deze tijd van het jaar vaak terugdenken aan één van de meer bizarre regenervaringen die ik mij herinner. Misschien merk je de dag die ik nu ga noemen voor het eerst op. Kijk het dan maar eens na. Het was maandag 12 februari 1973. De héle dag aanhoudende zware regens. 's Middags nu en dan hagel, voor het overige alleen maar regen. 's Avonds opklaringen afgewisseld door buien. Stormachtige zuidwestelijke wind. In Friesland viel toen in één etmaal 25 tot 40 mm regen.

Hoop echt dat we nu binnenkort wat rustig hogedrukweer krijgen. Ik ben hiertoe tot elk compromis bereid. Zelfs winterweer hoeft niet meer van mij. Als het maar droog mag worden.

Van vreselijke regens   ( 274)
Harrie Laanstra -- 10-02-2004 23:01
Re : Van vreselijke regens   ( 189)
VdeV(Heerenveen) -- 11-02-2004 00:33