Flashback: 27 oktober 2004-2007

Bericht van: Hendrik (Londerzeel-B) , 27-10-2008 20:44 




27 oktober 2004

Zoals verwacht nam deze dag een nog vrij aardige start waarbij de zon veel kansen kreeg en blauw de overheersende kleur was in het luchtruim. Doch er waren hoge wolkensluiers te zien die naarmate de dag vorderde steeds meer bezit namen van het uitspansel en naar de avond toe eindigden we onder een bijna volledig betrokken hemel. Kijken we naar het thermisch verloop van deze dag, dan was het een stuk minder dan we de voorbije dagen en weken gewend waren, we haalden niet meer dan 13,0 graden en de minima daalden voor het eerst sinds het einde van de lente naar een erg frisse 3,2 graden. Op de grasmat daalden we tot 1,7 graden waardoor we nipt aan de eerste nachtvorst ontsnapt zijn, toch wat Malderen betreft. De wind die 21 km/h aanwakkerde zorgde ook nog eens voor een afkoelend effekt. De komende nacht zal deze net voor een opwarmend effekt zorgen want de luchtlagen zullen nu goed dooreengemengd worden zodat het niet meer zo sterk kan afkoelen aan de grond en de toegenomen bewolking waar straks de eerste regendruppels zullen uit neerploffen zal ook voor de nodige isolatie zorgen.

27 oktober 2005

Na een zeer zachte nacht bij temperaturen die niet lager dan 12,1 graden zakten, volgde een volledig heldere dag waarbij onder diepblauwe luchten en een krachtige zuid - zuidwestelijke stroming de temperaturen opliepen naar voor deze tijd bijna utopische waarden tot 22,6 graden. De wind liet zich echter ook voelen met haar snelheden tot 31 km/h, maar voor degenen die aan een zonnebad bezig waren bracht deze eerder welkome verkoeling. Naar zonsondergang toe is de wind weer wat geluwd onder de nog steeds kraakheldere hemel. Bij de temperatuur die momenteel (19h) nog steeds 18,5 graden bedraagt kunnen we al bijna van terrasjesweer spreken. Lang zal dit sprookje echter niet duren want op de satellietbeelden tekent zich een indrukwekkende regenzone af die op volle snelheid op Malderen afstevent en daar waarschijnlijk rond of kort na de middag zal aankomen. Concreet vertaalt dit zich in een mooie voormiddag maar eens de middag voorbij zal de bewolking snel toenemen vanuit het westen en zal er gedurende enige tijd lichte of matige regen vallen. Het lijkt erop dat er twee nattere perioden volgen met een tussenpauze van ongeveer drie kwartier ertussen rond de avond en tegen zaterdag zou de regenzone reeds ten oosten van ons zitten en kan het vanuit het westen weer opklaren. Het wordt kortom opnieuw mooi nazomerweer dan maar de temperaturen zullen wat minder hoog klimmen, wellicht tot zo'n 19 à 20 graden. Zondag ziet het weersbeeld er ongeveer hetzelfde uit maar vanaf maandag volgt dan de afstraffing met verse regen vanuit het westen. De dagen erna lijkt het erop dat de regenzones zich steeds sneller gaan opvolgen dus de zomerliefhebbers doen er goed aan om het mooie weer maximaal te benutten.

27 oktober 2006

Het koufront dat ons gisteren aandeed, is in de loop van de nacht een heel eindje doorgeschoven waardoor het deze morgen helder weer was, bij aardig gedaalde temperaturen vermits de polaire lucht evenver kon doordringen. Het werd zo 9,8 graden tijdens de ochtendlijke uurtjes. De eerste paar uur van de daglichtperiode verliepen uiteindelijk aangenaam en zonnig, maar lang bleef dit niet duren want vanuit het westen kwam meteen een uitgestrekt veld van Altocumulusbewolking opzetten waardoor de zon het meteen een stuk lastiger kreeg. Gelukkig kon ze zich nog doorheen de wolken wringen vermits deze het luchtruim niet hermetisch afsloten maar bestonden uit een uitgestrekt patroon van ribbeltjes met blauwe lijntjes ertussen. Tegen de middag moest de zon zich echter gewonnen geven doordat de bewolking steeds dichter opeengepakt werd en er slechts een dooie grijze boel overbleef. Heel af en toe leek de bewolking weer te willen wijken, maar het waren slechts schijnbewegingen van wat ondertussen in een sobere Stratuslaag was overgegeaan. Hoewel een stuk minder warm dan gisteren, haalden we nog steeds redelijke maxima voor eind oktober met 17,5 graden. De rustigere atmosferische condities (slechts een zwak west-noordwestelijk briesje tot 27,4 km/h) zorgde ervoor dat de nieuwe, koelere luchtsoort een stuk comfortabeler aanvoelde. Uiteindelijk bedroeg het neerslagtotaal bij dit alles 0,0 mm en kunnen we aldus van een droge dag spreken.

27 oktober 2007

Opnieuw werden we aan een erg somber en grijs weertype blootgesteld waarbij de inspiratie om er een verslag van te maken ver te zoeken is. De grijze ochtendhemel zorgde er echter voor dat het nog redelijk meeviel met de minimumtemperaturen die niet beneden de 8,1 graden uitkwamen, doch de maxima zijn een ander verhaal met hooguit 11,3 graden in de late namiddag. Na de middag werd geleidelijk de invloed van de storingen die op het hogedrukgebied inbeuken merkbaar aan de bewolking die heel even de neiging had om open te breken en hierbij overging in Stratocumulus. De nakende weersverandering werd later op de dag tevens merkbaar aan de wind die behoorlijk begon aan te wakkeren en snelheden tot 22,5 km/h wist te halen enn dit uit zuidwestelijke richtingen. Ondanks de bewolking en de windtoename viel er tijdens dit etmaal nog geen neerslag.

27 oktober 2008

De dagelijkse weersverslagen worden gewoonlijk met een vertraging van 2 tot 5 dagen online gezet. Neem een kijkje op de weerpagina's van mijn website om het recentste verslag te lezen.



Lees mijn Flashbacks ook op https://weerdagboek.blogspot.com en krijg toegang tot mijn recentste verslagjes, voorzien van sfeerbeelden en wolkenfoto's

Flashback: 27 oktober 2004-2007   ( 62)
Hendrik (Londerzeel-B) ( 7m) -- 27-10-2008 20:44