ik bedoel sterker dan Ernest, deze kaarten hebben geen enkele potentie.
De straalstroom loopt in deze setting [ op deze kaarten dus] steeds "hoog" over. En klik maar ff door op de diverse LT modellen dat lijkt zo te blijven.
Menigeen hier jubelt dan wel over blokkades en hogen bij Scandi, maar die jet blijft zachte lucht naar en over het hoge Noorden voeren. Een soort grootschalige dooi om de noord.
De kou aan de noordkant van de polaire jet wordt weggevoerd richting Siberie en speelt dus geen rol voor W-Europa.
Daarbij komt [ en dat zie ik evenmin terug in de discussies hier] dat het in Oost Europa tot op hoge breedte behoorlijk warm is. Warmte die juist door het naar het ZO uitgezakte - en door velen zo bejubelde Scandihoog- weer richting W- Europa geblazen wordt.
Potentie in deze kaarten? Geenszins.
Groet,
John
Quote selectie