De kans op sneeuwbuien is bij een straffe aanvoer vanuit het noordwesten 's nachts nauwelijks groter lijkt me. Daarvoor is de dagelijkse gang in deze tijd van het jaar te klein. Misschien dat het paar honderd kilometer uit de kust wel verschil maakt. Maar dan sterven buien juist weer uit door gebrek aan voeding. Dat eventuele sneeuw blijft liggen op de koude grond 's nachts is een ander verhaal maar dan moet die sneeuw eerst wel vallen.
Interessant voor sneeuwkansen in zo'n situatie is de passage van scherpe troggen. Dan valt de grondwind weg en kunnen de onderste 300m genoeg afkoelen om sneeuw te geven landinwaarts. Bovendien houdt de dynamiek van de trog de neerslag levend wanneer die het land op trekt.
Dat het nog te vroeg is om eventuele sneeuw te verwachten is onzin. Begin december kan het ook dus waarom al niet twee weken eerder?
Victor
Hoi Victor,
eens aangezien de wind vanover de Noordzee ook 's nachts aanhoudt. Er is een verschil tussen vallen en blijven liggen (van de sneeuw).
Wat de sneeuwvalmogelijkheden betreft, denk ik dat we het in november eerder moeten hebben van sneeuwval uit het oosten, of bij aflandige wind aan de voorzijde van een storing.
2 weken verschil kan in Noordzeewatertemperatuur een verschil van 1 à 2° inhouden. Maakt wel wat uit m.i.
Grts
Quote selectie