Bericht van: Hendrik (Londerzeel-B)
, 27-11-2008 20:40
27 november 2004
We kregen net als gisteren opnieuw een zwaar bewolkte dag, zij het dat het wolkendek met momenten erg dun was waardoor het leek of de zon alsnog een doorbraak zou kunnen forceren voor langere tijd. Doch in de loop van de namiddag is de bewolking dan weer flink gaan toenemen (lees: aandikken) waardoor de rest van de daglichtperiode erg somber oogde. Het was wel erg zacht: de temperaturen schommelden tussen 7,4 en 9,9 graden, onder begeleiding van een zuidwestelijk briesje dat maximaal 18 km/h haalde. Het bleef ook zowat de ganse dag droog op uitzondering van een verdwaalde motregendruppel in de avond, maar de toegenomen bewolking is een voorbode van een zwakke regenzone die de komende nacht nog meer verdwaalde motregendruppels op Malders grondgebied zal droppen. Na morgen een tijdelijk droog intermezzo te zullen krijgen, komt dan in de namiddag het zwaardere werk met een erg aktieve regenzone die zich met de Lage Landen een tijdlang zal bezighouden. Ook de verdere vooruitzichten zijn wisselvallig maar vorstvrij.
27 november 2005
Door de opklaringen is het kwik er uiteindelijk toch nog in geslaagd om beneden het vriespunt te duiken, al was het maar nipt bij -0,7 graden. Voor de talloze sneeuwmannen waarmee Vlaanderen bevolkt is, was dit natuurlijk een zegen, en het feit dat de temperatuur ook overdag niet hoger dan 5,6 graden (tuineffekt inbegrepen) raakte zorgde ervoor dat de sneeuwlaag ook vandaag nog gedeeltelijk intact bleef, al zijn de gevolgen van het dooiproces reeds goed merkbaar. We hielden het overigens niet droog vandaag, zo waren er vooral in de nacht en vroege ochtend enkele buien van stofhagel en natte sneeuw aktief terwijl we te Malderen ook rond de middag op een zeer licht exemplaartje vergast werden, alles tesamen + het smeltwater van de ondergesneeuwde pluviometer leverde vandaag 4,0 mm op, doch na de middag bleef het dan volledig droog bij een wisselende bewolking zodat de zon zich af en toe ook eens kon laten zien, en dit terwijl de wind zich koest hield met maximaal 11 km/h uit het noordwesten. Het kwik stevent echter weer op het vriespunt af zodat de sneeuw zonder problemen tot morgen zal overleven. Enkele buitjes kunnen nog voor wat aanvulling zorgen, maar op de meeste plaatsen zal het droog blijven, en dit wellicht tot vrijdag wanneer een volgende regenzone door het land zal spoelen. Gedurende de ganse periode blijft de aangevoerde lucht van polaire of arctische oorsprong waardoor we niet meteen op hoge temperaturen hoeven te rekenen, maar de regen op vrijdag zou gewoon onder vloeibare vorm afgeleverd worden.
27 november 2006
Hoewel we de hoogste temperaturen reeds achter de rug hebben sinds zaterdagmiddag, werd het ook vandaag een erg aangename, zachte herfstdag met nazomertrekjes waarbij de opklaringen breed uitvielen en er de hele dag door volop van de zon kon geprofiteerd worden. Er dreven wat wolkenvelden voorbij die voornamelijk uit Stratocumulus, Altocumulus en een weinig Cumulus fractus bestonden, maar deze gooiden zeker geen roet in het eten. De temperatuur liep onder begeleiding van dit alles geleidelijk op van 7,1 naar 17,1 graden terwijl er nog behoorlijk wat wind stond uit het zuid- zuidwesten (tot 33,8 km/h). Het weersbeeld veranderde nauwelijks na het intreden van de duisternis, al leek de bewolking hierbij nog verder af te nemen. Het bleef ondanks de afwezigheid van isolerende wolkenmassa's lang zacht bij temperaturen die nog het grootste deel van de avond rond de twaalf graden bleven hangen. Neerslag van betekenis is er op geen enkel moment gevallen waardoor we de dag konden afsluiten met de 0,0 mm waarmee we vanochtend zijn van start gegaan.
27 november 2007
Vanochtend was het nog steeds niet droog, maar er waren wel opklaringen waardoor we in het felle maanlicht nog konden genieten van fraaie wolkenstructuren die te Malderen verantwoordelijk waren voor de lichte regen die er viel. Korte tijd later was het echter uit met de pret want nog voor zonsopgang sloeg het weer volledig om. Er vormde zich Stratusbewolking die de buiencomplexen aan het oog onttrok en de opklaringen inruilde voor een sombere, grijze wolkenlucht. Het werd bovendien erg nevelig terwijl het plaatselijk tot mist kwam. Tijdens de voormiddag veranderde dit weersbeeld nauwelijks, al was er wel nog wat structuur in de wolken te zien. De neerslag bestond nu hoofdzakelijk uit motregen en lichte regen die van tijd tot tijd naar beneden kwam. Na de middag bleef het weersbeeld nagenoeg onveranderd, al bleef het dan voor het grootste deel droog. Hetzelfde geldt voor de avond waardoor deze dag in rustige en droge omstandigheden ten einde loopt. Met temperaturen tussen 4,9 en 7,7 graden zaten we weer aardig in de buurt van de normaalwaarden voor eind november terwijl de dag voorts werd gekenmerkt door een zwakke zuidwestenwind met snelheden tot 12,9 km/h. De neerslag die zich vooral op de ochtend en voormiddag consentreerde, bleek goed te zijn voor een schamele 0,2 mm.
27 november 2008
De dagelijkse weersverslagen worden gewoonlijk met een vertraging van 2 tot 5 dagen online gezet. Neem een kijkje op de weerpagina's van mijn website om het recentste verslag te lezen.