Re : ik durf geen uitspraken te doen over de lange termijn.

Bericht van: Stefan (Maarssenbroek-Utrecht) , 10-12-2008 18:54 

Inderdaad, we zijn er nog niet zomaar. Het is heel erg afwachten allemaal. Ik wil echt niet negatief doen, maar we moeten er wel mee rekening houden dat er wel een mogelijkheid bestaat dat die depressies 1 keertje wel doorslaan naar het oosten en ja, dan zijn we voorlopig terug bij af en dat zou niet best zijn. In het verleden zien we dat in dergelijke situaties de depressies ten westen van ons het wonnen, wat er helaas voor zorgde dat het echte winterkaarsje bij ons niet eens aangewakkerd kon worden. Aan de andere kant zijn er ook in het verleden uitzonderingen geweest, waarbij in deze situatie de winter wel binnen denderde. Gelukkig is datgene wat in het verleden gebeurde geen garantie voor de toekomst 😉

Mocht hogedruk boven NO Europa het wel winnen, dan is het nog afwachten hoe dergelijke systemen zich positioneren, want echte transport kou is ver weg en moet dan nog op transport gezet worden. Ja, het is wel waar dat het bij de lage zonnestand ook zonder echte transportkou met een aflandige wind licht winters kan zijn, maar daar doen vele (echte winterliefhebbers) het niet voor; liever totaal winter 😉!

Momenteel durf ik geen uitspraken te doen betreffende de vooruitzichten. Ik neig meer naar het negatieve als het om winterweer gaat, dat komt natuurlijk ook omdat in het verleden de worst vaak net op het laatste moment voor onze neuzen werd weggehaald. Maar als ik het zo object mogelijk moet beschouwen dan zou ik zeggen: De komende dagen aan de koudere kant, met overdag een temp van net iets boven nul en snachts vooral in het binnenland er net iets onder. Wat daarna gebeurd is te onzeker om uitspraken over te doen.

Groetjes van Stefan.



Nee er moet nog heel veel gebeuren voordat we echt in de winter geraken, meer dan wat lichte vorst in de nacht en overdag temperaturen rond de 2/3 graden zit er voorlopig niet in.
Bericht laatst bijgewerkt: 10-12-2008 19:01
StayV the Weather and Piano man.

UKMO niet best   ( 640)
Hans (Hulsen) ( 11m) -- 10-12-2008 18:45
Re : UKMO niet best   ( 201)
Edward(Zwijndrecht NL) -- 10-12-2008 19:15
Re : ik durf geen uitspraken te doen over de lange termijn.   ( 303)
Stefan (Maarssenbroek-Utrecht) -- 10-12-2008 18:54
Miserie miserie! Over en uit   ( 514)
Ruben (Neeroeteren) -- 10-12-2008 18:48
Re : Miserie miserie! Over en uit   ( 305)
Hans (Hulsen) ( 11m) -- 10-12-2008 18:51