Op 240h geen enkele kansloze member op meteociel. Wel een aantal members (3-4tal) die uitmonden in een inversiehoog, maar het aantal members dat gaat voor totaalwintertoestanden is werkelijk ongezien. De termijn is nog ver, maar ik onthoud een aantal zaken:
- EPS van gisterenavond kwam ook in het UGKB met geen aanwijzingen voor een WC of structurele verzachting, ondanks de klimatologie
- GFS ensemble komt met algemeen gesproken 2 tubes leden: een deel dat blijft gaan voor de aflandige aanvoer uit het ZO; een deel dat gaat voor de Gropenland/Ijslandvariant met verscherping van de kou en/of sneeuwstoringen.
- de grote opers bevestigen de accentverlegging, met de vorming van een imposant Groenland/Ijslandhoog.
Grts
Quote selectie