Re : Droomkaarten van vannacht...

Bericht van: Martijn (Vlaardingen) , 28-12-2008 11:17 

Wat is de status van de droomkaarten die ik vannacht op het forum zag en sommigen in extase bracht!? Krijgen deze nog een serieus vervolg denken jullie of waren deze toch te mooi om waar te zijn?

Groet,Ries


De droomkaarten hebben absoluut een bepaalde waarde. Die waarde is echter relatief.

Kaarten die liggen buiten de betrouwbare termijn van drie tot vijf dagen zullen altijd blijven veranderen tot we binnen 24 uur zijn aanbeland. Dus de kaarten voor 3 januari die we nu zien, zullen niet meer dan een gelijkenis vertonen met de kaarten voor 3 januari die we komende donderdag zien. Wie een enkele kaart voor de langere termijn letterlijk neemt, komt per definitie bedrogen uit.

We kunnen wel aan bepaalde langetermijnkaarten een betrouwbaarheidsfactor toekennen. Door verschillende opeenvolgende runs te bekijken en ook nog verschillende weermodellen te bestuderen, kun je vaststellen hoe waarschijnlijk een bepaald scenario is.

Als we die methodiek nu toepassen op de droomkaarten van vannacht, kunnen we concluderen dat het Groenland-hoog en de daarbij behorende kou boven Scandinaviƫ deel uitmaakt van een trend. Met andere woorden, deze ontwikkelingen zijn al enige tijd te zien, en diverse weermodellen zijn het wat dat betreft met elkaar eens. Er is consistentie. Dit scenario gaat zich na een tijdelijke verzachting na de jaarwisseling vrijwel zeker voltrekken.

Nu zegt dat op zich nog weinig over de temperatuurverwachting. Een kleine verschuiving van een hogedrukgebied heeft soms tot gevolg dat het kwik een paar graden hoger of lager uitkomt. Met een hoog dat in de buurt van de Britse eilanden bivakkeert, is het voor ons altijd kantje boord. Komt het hoog, of een uitloper daarvan, te veel onze kant uit, dan stroomt de meeste kou uit over Duitsland en de rest van Europa. Voor nu ben ik daar niet zo bang voor, omdat de oceaan mee lijkt te werken aan een klassieke winterinval. Nieuwe hogedruk-impulsen zorgen ervoor dat geen enkele depressie vanuit het westen ons bereiken kan. Het begin van deze ontwikkeling zal snel binnen de betrouwbare termijn op de kaarten staan.

Voor wat betreft de temperatuurverwachting op de lange termijn is het verstandig voorzichtig te zijn, ook al biedt GFS gedetailleerde overzichten. Pas op korte termijn (vijf dagen of minder) kunnen we overzien of de verwachting betrouwbaar is.
Rode pillen, blauwe pillen, zenuwachtig, vingers trillen, site verversen, pluimen staren, ondanks alles rust bewaren...

Droomkaarten van vannacht...   ( 651)
Dies -- 28-12-2008 10:31
Re : Droomkaarten van vannacht...   ( 413)
Rick (Roermond) ( 27m) -- 28-12-2008 10:34
Re : Droomkaarten van vannacht...   ( 165)
Martijn (Vlaardingen) ( -2m) -- 28-12-2008 11:17