Ik vind dit geen zeer gelukkige winter. Een hopeloos aantal kansen is verprutst of marginaal benut. Zelfs de perfecte configuratie eind December kon oorspronkelijk weinig meer brengen dan 2-3 Hellmann per dag. Daarna wat schampschoten uit het noordoosten, waar ook veel meer in zat. Maar ok, geluk dat die verlenging er uberhaupt in zat. Flitrus 2 was ook boeiend voor mij om te zien, maar ook weinig gelukkig. En dit laatste stukje gitzwarte magica mag wat mij betreft ook niet uitgegumd worden.
Sinds einde november heeft vaak een Rus op de loer gelegen. De configuratie op 26december bv. is op zich niet zo uitgesproken mooi geweest, de retrogressie dan weer wel.
Doordat zich steeds een hoog bevond boven NW-Rusland met weinig felle kou op de beslissende momenten hebben we geen echte transportkou gekregen. Een rasechte NO'er blijft een zeldzaam fenomeen, ook in een meridionale winter.
Grts
Quote selectie