Morgen vriest het nog in de bovenlucht maar is er al behoorlijk wat zon aanwezig en wordt het al maximaal 14 graden.
Op zaterdag 14 maart sluipt de positieve bovenlucht onze landen binnen zodat het zaterdag 12 tot 16 graden kan worden met eerst zon later meer bewolking en wat regen. Voorlopig lijkt het erop dat het de laatste keer is!
Zondag is het weer droog en zonnig met 10-15 graden, de bovenlucht koelt weer af naar 0-3°C.
Op 16 maart is de T850 4°C naast onze deur aanwezig, maandag kan het weer iets warmer worden met 12 tot 17 graden. Door de warmere bovenlucht en de weinige wind wordt het in het hele land aangenaam lenteweer.
Op 16-17-18 maart blijft de T850 +4°C in onze buurt rondhangen, wij zitten in de zone 0-3°C. De zon is uitgebreid aanwezig met weinig wind die uit het O komt. De maxima liggen tussen 10 en 17 graden.
Op 18 maart komt de nog warmere bovenlucht naar ons toe, op 20 maart wordt het zelfs 5-7°C in de T850. Het kan op de grond oplopen tot 19°C maar ik hou mijn verwachting op 13-18°C. Het hogedrukgebied blijft ervoor zorgen dat er warme lucht naar ons toe kan stromen.
Ook op zaterdag 21 maart hebben we nog profijt van de warmere bovenlucht met temperaturen aan de grond van 13-18°C, het is nog steeds droog en zeer zonnig en de wind is nog steeds heel zwak.
Op 22 maart komt er wat koelere lucht naar ons toe met maxima van 10-15°C door hogedrukgebieden die gaan schuiven, het mooie is dat na de ene de ander alweer komt. Het gaat niet vriezen in de T850. De laagste waardes zijn 1 a 2 graden.
Daarom op 24 maart alweer een warmteaanval vanuit het zuiden. Dan wordt het weer 12 tot 18 graden.
Op 26 maart door een schuivend hogedrukgebied slaagt de koude bovenlucht van T850 -8°C erin om NL te schampen, temperaturen worden dus iets kouder in het noorden en in het zuiden valt het nog wel mee. 5-12°C wordt het.
Door het snelle volgende opkomende hogedrukgebied komt er een forse warmteaanval vanuit het zuiden. De T850 stijgt naar 8-10°C!
Het hogedrukgebied ligt boven Polen zodat er een ZO-stroming bij ons ontstaat. In tegendeel zoals de T2M beweert komt er een portie warmte naar ons toe met temperaturen tot 21°C. Als de stroming NW was dan had de T2M met temperaturen onder de 10°C wel gelijk. Maar dit bewijst maar eens dat GFS met de T2M niet kan omgaan.
Bij EC zijn de toenemende 15-20°C kansen ook te zien dus het gaat alleen maar de goede kant op!
Komende week veel zonneschijn.
Kansstatestieken:
20% kans op een wintervlaag
80% kans op doorzettend lenteweer!
Flinke toename op de kans op doorzettend lenteweer! Alleen op 27 maart kan het in het noorden van Nederland er wat winters uitzien. Aangezien dit ver weg is komt er gewoon geen winterweer meer voorlopig en alleen maar doorzettend lenteweer met steeds verder oplopende temperaturen die misschien wel deze maand de 20°C op kunnen leveren!
Quote selectie