netjes Bart.
Ik zie dat de verwachtingen van iedereen tocht redelijk op 1 lijn liggen.
Opgesteld: 11 April 2009 om 1:00u
Vandaag (Zaterdag) ziet er ongeveer gelijkwaardig uit als gisteren. De indices als CAPE en LI welke gunstige waarden aangeven, zijn nog altijd aanwezig over de benelux en lijken vooral over Duitsland nog wat beter te zijn.
Voeding voor het genereren van onweersbuien lijkt er voldoende aanwezig te zijn. Ook de onstabiliteit is volgens verschillende indices voldoende. Onweer moet echter ook een zetje krijgen om te ontstaan (wat wij de trigger noemen). Deze trigger lijkt morgen vooral boven de oostelijke grensgebieden van NL en BE aanwezig te zijn. De conv. line die gisteren over het midden van het land voor de nodige buien zorgde, ligt vandaag over de oostelijke helft van Nederland.
De dynamische omstandigheden (oa. shear) vallen echter tegen om zware buien te genereren. Hierdoor zal er geen, of in ieder geval weinig organisatie van onweersbuien plaatsvinden en mogen we bv. een MCS, Squall-line en supercells uitsluiten.
Quote selectie