Fotoverslag buien van vanmiddag (20 foto's + radarbeelden)

Bericht van: Stefan (Wezep) , 08-05-2009 22:03 

Vanmiddag ontstonden er voor het koufront enkele pittige regen- en onweersbuien met daarbij soms zware windstoten en hagel. Een aantal van die buien (3 wel geteld) trokken over Wezep heen. Hierbij even een korte samenvatting van wat er zoal gebeurde en wat opvallend was aan de buien.

Omstreeks half 2 ontstond er een eerste bui boven Zeeland. Deze bui was de eerste van de vele die er nog zouden volgen.

(Invalid img)

Opvallend aan de buien was dat de meeste intensivering plaatsvond in gebieden met water. De eerste bui trok van Zeeland over Utrecht richting Flevoland. Bij het passeren van het Gooimeer kwam er plots een flinke rode pit tevoorschijn.

(Invalid img)

Toen de bui boven Flevoland hing nam de intensiteit weer iets af, terwijl er ten oosten van de bui een stuk bij groeide. En rarara, waar was dat? Boven het Veluwemeer! 🙂

(Invalid img)

Eveneens nam de intensiteit weer toe van de bui toen deze het Ketelmeer overstak. 🙂

Ondertussen kwam de bui aan nabij Wezep 🙂







Een mooi regengordijn trok over en bij het passeren van de bui waren er een aantal flinke windstoten. Helaas trok het zwaarste gedeelte van de bui net langsbij.

Na de passage van de bui kwam het zonnetje weer terug. De achterkant van de bui liet zien dat er geen hoge toppen waren.







De bui die op dat moment boven Flevoland hing was in de verte goed te zien.

(Invalid img)



Vanaf Harderwijk kwam er weer een bui richting Wezep. Omdat er geen voeding meer was voor deze bui bleef het maar een miezerbuitje. Jammer, want de dáár weer achterop volgende bui ontwikkelde zich sterk, maar door het regengordijn werd het zicht ontnomen.



De miezerbui verdween en het zonnetje kwam weer tevoorschijn. Het contrast bleek enorm groot te zijn. Door de opwarming hing er een heerlijke geur!



Maar goed, de bui bleek toch wel wat heftiger te worden dan verwacht. Uit het niets schoot er het een en ander omhoog. Opnieuw bleek het Veluwemeer de voeding te zijn.

(Invalid img)



Toen werd het helemaal lachen, want de rode pit - de kern (?) - van de bui breidde zich in de breedte uit waardoor er het een en ander kon ontwikkelen. Okay, eerst dacht ik dat het een shelf was... maar toch een arcus 😉 mag ook, het zag er in ieder geval leuk uit.

(Invalid img)





Binnen enkele minuten ontstond er een prachtige arcus die er opzich wel erg ruig uit zag... er zat behoorlijk wat beweging in. Rond 16:45u trok uiteindelijk de zeer pittige bui over. Op het radarbeeld is een heel pieterpeuterig donkerrood pixeltje te zien 🙂 dat trok dus hier over 🙂

(Invalid img)















Als kleine bonus nog eventjes een plaatje van het koufront zelf.


Fotoverslag buien van vanmiddag (20 foto's + radarbeelden)   ( 940)
Stefan (Wezep) ( 2m) -- 08-05-2009 22:03
  Mooi verslag 🙂  
Joris (Wormer) -- 08-05-2009 23:24
Re : mooi gedocumenteerd! Heb het geheel   ( 94)
Hans (Eindhoven) ( 17m) -- 09-05-2009 00:37
Mooi verslag hoor 😉   ( 153)
Erik (Veendam) -- 08-05-2009 23:01
Re : Mooi verslag hoor 😉   ( 127)
Stefan (Wezep) ( 2m) -- 08-05-2009 23:08
Re : Fotoverslag buien van vanmiddag (20 foto's + radarbeelden)   ( 219)
Roel (Elburg) -- 08-05-2009 22:38
Re : Deze ben ik nog vergeten. Peter had nog ruimte over   ( 219)
Stefan (Wezep) ( 2m) -- 08-05-2009 22:52
Re : Fotoverslag buien van vanmiddag (20 foto's + radarbeelden)   ( 164)
presikhaafse frans -- 08-05-2009 22:39
Re : Fotoverslag buien van vanmiddag (20 foto's + radarbeelden)   ( 106)
Stefan (Hellevoetsluis) -- 08-05-2009 23:15
Prachtig fotoverslag 'buien van vanmiddag'   ( 86)
koentje75 (Assebroek-Brugge) -- 08-05-2009 23:34