Juni is wel wat fris begonnen, maar dat komt vaker voor. Van mij hoeft het niet de hele tijd heet te zijn, de zomer duurt nog lang genoeg.
Wat de zomer betreft, zo las ik vanochtend in mijn krantje bij het ontbijt (koffie, boterham met hagelslag) een interessant artikel over de ontwikkeling van het Beierse zomerweer over de jaren heen. Zie de link. In het kort:
De zomers laten in vergelijking met vroeger minder WC'tjes en meer situaties met hogedruk boven centraal-Europa zien. Wel is het nog steeds vrij vaak bewolkt, maar het is warmer en zonniger geworden. Opvallend is de trend dat vooral de extremen in temperatuur sterker geworden zijn (en dit zowel naar boven als naar beneden toe). Voorts is het aantal Vb-situaties toegenomen (blubblub).
Quote selectie