Ons maritiem klimaat hebben we te danken aan de Hadley-cellen: op onze breedte ligt de lagedruk in het noorden en hogedruk in het zuiden. Met daartussen ZW winden, die bij ons vanaf de oceaan komen. Helaas hebben wij geen Rocky Mountains die dit patroon verstoren.
Maar laten we het eens anders bekijken: de passaatwinden aan weerszijden van de Intertropische Convergentiegordel zijn veel hardnekkiger dan onze "Westerlies". Blokkades treden regelmatig op. Daarom zijn er zoveel variaties mogelijk: -20° tot +37°C; LV tussen minder dan 30 tot 100%; een maand zonder enige neerslag tot 300mm. Het kan allemaal.
Ook de natuur vaart er wel bij: er is maar één nadeel en dat is de mogelijkheid van late nachtvorst. Maar ook dat wordt dankzij de zee getemperd waardoor er hier veel meer kan groeien dan dieper in het continent. Het zuiden van Engeland ligt op dat vlak nog iets gunstiger.
mvg, Rikkie
Edit: Momenteel de eerste regen sinds lange tijd. Mag wel eens, was dringend nodig. Hopelijk blijft het bij een korte wisselvallige periode en volgt deze zomer een triënale-patroon (03, 06, nu 09...?).
Quote selectie