Overbelichting van de CC bliksem ligt aan je diafragma en ISO neem ik aan, niet de belichtingstijd (aangezien de tijdsduur van de bliksemschicht zelf de belichtingstijd bepaalt).
Klopt voor een deel. De foto's die geen bliksem bevatten waren ook zeer bleek. Dit omdat de verlichting van het stadje Berck ook voor lichtvervuiling zorgt. Met eenzelfde ISO en diafragma zou dit bij 1 seconde toch een zwart beeld geven, en zeer fel belicht bij 25s en meer.
De bliksem voegt natuurlijk heel wat toe, en deze nabije CC hadden we absoluut niet verwacht. De onweerslijn zat immers nog vrij ver op zee, vandaar het grote diafragma. De extra laag die de lichtvervuiling toevoegt is hier een beetje de boosdoener geweest, maar uiteraard was dit niet het geval geweest met diafragma 7.1 en ISO 100. 't is altijd een combinatie van alle 3. Alleen in totale duisternis zonder lichtvervuiling of ander licht als maanlicht of zo zou de tijd zo goed als irrelevant worden.
Quote selectie