Welk weer krijgen we hier volgens deze kaart.
Is gewoon kwestie van bijleren hé.
Groeten.
Een kaart met interessante aspecten.
1. De staalstroom loopt over Spanje naar het Middellandse Zeegebied en noord-Afrika. Dus: geen aanvoer van zachte lucht naar Europa.
2. Relatief hoge druk tussen IJsland en Noorwegen. Ook dat is een factor die het opdringen van zachte oceaanlucht tegen houdt.
3. Een krachtig siberisch hoog. Dit is juist weer belemmering voor de winter in Europa. Koude-aanvoer uit het noordoosten zit er niet in.
4. Als gevolg van de algemene circulatie dringt een lagedrukgebied zich in zuidoostelijke richting Europa binnen. Het brengt bij ons vermoedelijk temperaturen iets onder normaal. Geleidelijk zou het vasteland van west-Europa iets verder kunnen afkoelen.
Zo te zien is de winter nergens in Europa echt aanwezig. Behalve dan in Scandinavie en Finland. Zie het kleine blauwe vlekje met de L erin. Hier houdt zich koudere lucht op en het zou kunnen zijn dat dit koude-gebied geleidelijk iets groeit en in temperatuur daalt. Op deze kaart zie ik echter geen aanwijzingen dat deze "kou" onze richting op zal gaan. Wij krijgen te maken met temperaturen rond of iets onder normaal. Vrij rustig weer, vermoedelijk bewolkt en een kans op neerslag. Vorst in de nacht op termijn niet uitgesloten.
Kortom: een leuke kaart vanwege de algemene circulatie. Niet direct echt winterweer. En bovendien: op termijn van 10 dagen; deze kaart is in de volgende run vast alweer foetsie.
Groet,
Cees
Quote selectie