Hoi Ben,
Je vertelt rond 19.35 uur bij Zwolle te zijn. Mijn vrouw en ik waren op dat moment bij Bant (5 km ten N van Emmeloord). Daar was het op dat moment echt noodweer. De bliksemflitsen schoten door de lucht. Helaas geen mammatus gezien, maar wel behoorlijk grote hagelstenen. Zo groot had ik ze nog nooit gezien en ik was bang om schade aan de auto te krijgen. De weg werd heel eventjes wit van de hagel. Daarna wolkbreuk-achtige regen. Al met al heeft het zeker tot 20.15 uur geonweerd en geregend. De hagel was echter al vrij snel weer verdwenen.
Om 19.45 uur waren wij in Emmeloord. Bij het uitstappen van de auto een zeer felle flits, vrijwel boven onze auto, want direct volgde een harde knal. Waarschijnlijk is die bliksem ingeslagen in het twee verdiepingen hoge gebouw naast ons, want de lift van het gebouw gaf een alarm.
Jullie zaten dus iets te ver naar het zuiden, net zo'n 45 km achter het hoogtepunt van de bui. Verder een mooi verslag met dito foto's.
Groeten,
Roelf-Jan.
Quote selectie