Ach belangrijk is het niet nee, maar wel gewoon dommig. Het komt gewoon neer op onjuist taalgebruik.
Er is ooit bepaald waaraan een strenge winter min of meer moet voldoen qua vorstproductie en de huidige winter komt daar gewoon niet bij in de buurt. Onwetendheid van het grote publiek zorgt ervoor dat men dit een strenge winter noemt. Moet onwetendheid de nieuwe maat worden? Wat ik gister al opmerkte over die 160 Hellmannpunten in Groningen; Dennis vindt dat dan dus een strenge winter, ongeacht wat de definities zijn. Flauwekul toch?
Het is maar net hoe je het bekijkt of toepast of het muggezifterij en/of een nerdgehalte heeft. Als iemand ergens niet van kan genieten, omdat het getalletje op zijn display niet laag genoeg is volgens hem, heeft dat een nerdgehalte. Als je bij mensen die tussen neus en lippen door winter 2010 streng noemen perse wilt aankaarten dat het geen strenge winter was, ben je aan het muggeziften. Als er in de pers en zeker door meteorologen zelf expliciet melding wordt gemaakt van de strenge winter, dan heeft het met muggezifterij noch nerderigheid iets te maken als je daarover een opmerking maakt.
[...]
Ernest,
Ik vind het gewoon muggenzifterij van een hoog NERD-gehalte. Je moet dat eens vanop afstand bekijken.
Dat vastklampen aan de regeltjes en normen om te beweren dat iets anders was dan hoe men het beleefd heeft of er massaal over denkt... waarom?
Je moet dat eens proberen te verdedigen tegenover de publieke opinie. Voor de meeste mensen was het gewoon een "strenge" winter, of wij dat nu bevestigen of niet. Of wij nu met een tabel aankomen die zou bewijzen dat het woord streng niet op z'n plaats is of niet. Het blijft voor de meeste mensen gewoon een strenge winter.
Voor mijn part noemen ze het dan ook maar een strenge winter, ik lig er niet wakker van. Ik zal dat tegenover een journalist echter nooit toegeven maar als hij het er zelf van maakt dan doet hij maar.
Quote selectie