[...]
Nou Frank, dat is wel heel kort door de bocht. Een hogere resolutie betekent niet altijd per definitie een betere verwachting, dat moet jij toch weten. De laatste paar dagen presteren beide oper berekeningen ongeveer gelijk (iets onder de 0,9) al zat EC daarvoor nog wat hoger en kwam GFS uit een klein dalletje (0,75 ). Eerst maar weer even afwachten wat het EPS laat zien 
Klopt, je kan een hoge resolutie hebben zoveel je wil: als je algoritmes niet deugen heb je er niets aan.
Typisch dat ze dat bij het KNMI weer benadrukken... de meerderheid daar is gewoon aanhanger van ECMWF zoals je aanhangers hebt van een politieke partij: de prestaties doen er niet toe, we stemmen (vertrouwen) er de volgende keer gewoon opnieuw op zonder verder om ons heen te kijken.
Afgelopen winter hebben ze zo in de guidance echt (te) vaak de bal misgeslagen, en ik durf wedden dat ze dat zelf niet eens kunnen inzien of willen erkennen.
Je hoort gewoon GFS mee te nemen in je modelbespreking.
En daarmee heb ik niet gezegd dat GFS het te volgen model is. Als het zo simpel was zouden we snel klaar zijn natuurlijk.
Quote selectie