Het Scaninavische hogedruk-gebied dat heden nog kern boven Scandinavie heeft, bevindt zich morgen met kern boven de Noorse Zee, en blijft daar voor enige dagen stationair.
Vanaf midden komende week komt de kern echter ten westen van de Britse Eilanden te liggen.
In eerste instantie blijft echter door relatief lagedruk boven het zuiden van Europa, de stroming nog meest noordoost/oost.
Uit de diverse media haalde ik de laatste dagen de navolgende opvallendheden:
- afgelopen septembermaand is mondiaal gezien, obv de sattelietwaarnemingen, de relatief warmste maand sinds metingen geweest;
- zon is nu weer enige dagen zonder vlekken. In totaal zijn er dit jaar toch al weer 45 dagen vlekloze dagen geweest, met een obv de laatste inschattingen verwachten zonnemaximum in 2013, toch de -zoveelste- duiding van een zwakke cyclus;
- Russische meteodienst verwacht een " 1 X in de 1000 jaar" koude winter, dit vooral gebaseerd op een -al lang heersend- zeer afwijkend stromingspatroon, die naar hun mening aldaar ook zorgde voor de bijzonder hitte-volle zomer 2010;
- hiermee samenhangend was er deze week in de Belgische media ook aandacht voor een onderzoek van -naar ik meen- Britse wetenschappers die een sinds enige tijd zeer apart gedrag van de straalstroom waarnemen, een soort stagnatie, dit vooral sinds juli van dit jaar.
Mooie schets heb je gemaakt. Kleine aanvulling van mijn kant. Volgens World Climate Service in samenwerking met MeteoConsult blijft de straalstroom in de komende winter vrij zuidelijk liggen. Meer informatie geeft MC (gratis) (nog) niet.
Wat mij verder opvalt is dat de hogedruk zich regelmatig (meer dan tijdje terug) nestelt in het midden van de oceaan. Het patroon wat we hadden van half december tot in mei.
Quote selectie