Gelderlander Editie Achterhoek:
DOETINCHEM - De Achterhoekse wijngaarden hebben veel schade geleden door de combinatie van hoge temperaturen overdag en vorst in de nachtelijke uren. "Alle knoppen zijn bevroren", baalt wijnboer Rob Roth uit buurtschap Linde.
Een rondje langs de Achterhoekse wijnboeren leert dat nagenoeg alle wijngaarden schade hebben geleden. De wijnstokken zijn door de relatief hoge temperaturen overdag en vele zonuren dit voorjaar al verder uitgelopen dan andere jaren rond deze tijd. Juist als daar dan nachtvorst overheen komt, is dat 'zeer schadelijk' voor de druivenranken.
"Ik kwam vanochtend in de wijngaard en baalde echt stevig", aldus Rob Roth, die is aangesloten bij het Coöperatief Verenigde Achterhoekse Wijnboeren (CVAW). "De knoppen zijn allemaal kapot."
Meer over de Achterhoekse wijngaarden in De Gelderlander, editie Achterhoek, van donderdag 5 mei.
Quote selectie