Morgen kunnen er in de namiddag enkele onweersbuien ontstaan. Doordat de CIN vrij hoog is zal dit wellicht enkel boven het reliëf in het zuiden gebeuren. Eventuele buien trekken traag van oost naar west en verminderen na zonsondergang in activiteit. De onstabiele lucht verplaatst zich in de nacht naar zondag geleidelijk naar het noorden waardoor er ook daar enkele buien kunnen vallen. De kans dat de buien dan nog onweer bevatten is echter klein. Voor Vlaanderen en Nederland zal het dus waarschijnlijk niet tot noemenswaardig nachtelijk onweer komen.
Op het kanskaartje betekent bijvoorbeeld voor wie op de grens van groen en geel woont, dat de kans dat het bij deze persoon zal onweren ongeveer 30% is.
De intensiteit geeft de maximale sterkte van het onweer aan indien het werkelijk tot onweer komt.
In het gebied met ‘matig’ als intensiteit kunnen de buien een vrij hoge bliksemintensiteit en hagel tot 2 cm bevatten. Vanwege de trage treksnelheid van de buien is er kans op plaatselijke wateroverlast.
Quote selectie