Fraai en prima stuk edit

Bericht van: sebastiaan (bussum) , 05-01-2013 14:35 

MC geeft de nodige aandacht voor de stratosfeer. Prettig om te zien dat ze daar aandacht voor hebben. Duidelijk verhaal, eenvoudig te snappen. Ook genuanceerd gebracht.

Edit stuk toegevoegd en tekst wat veranderd 😉
Poolwervel breekt in twee stukken
Verandering in luchtdrukpatronen op de grond en in de bovenlucht op gematigde breedte worden veroorzaakt door veranderingen in de luchtdruk in de stratosfeer, op het niveau rond 100 hPa overeenkomend met rond 15 kilometer. Op die hoogte zien we de komende dagen een opsplitsing van lagedrukgebieden. Er gaan boven het Poolgebied twee lagedrukgebieden ontstaan. De zogeheten poolwervel breekt als het ware in twee stukken, met een lagedrukgebied boven het noorden van Canada en een lagedrukgebied boven Siberië. Ze vullen zich met ijskoude lucht. Tussen de twee lagedrukbastions in is er op de Atlantische Oceaan ruimte voor het Azorenhogedrukgebied om zich te versterken en zich noordwaarts uit te breiden, zelfs tot aan de noordelijke IJszee. In de loop van komende week is de poolwervel volledig gesplitst. Op deze manier ontstaat op grote hoogte in de atmosfeer een geblokkeerde situatie die lange tijd kan standhouden met duidelijke gevolgen voor het weer op het gehele noordelijke halfrond.
Bericht laatst bijgewerkt: 05-01-2013 14:55
„Et nul ne se connait tant qu'il n'a pas souffert, „C'est une dure loi, mais une loi suprème, „Vieille comme le monde et la fatalité, „Qu'l nous faut du malheur regevoir le baptéme, ~Et qu'a ce triste prix tout doit étre acheté. „Les moissons pour murir out besoin de rosée, „Pour vivre et pour sentir l'homme a besoin de pleura, „La joie a pour symbole une plante brisée, „Humide encore de pluie et couverte de fleurs."

  Meteo Consult ziet de winter naderen  
Ronald (Oak Creek Wisconsin) -- 05-01-2013 14:33
Fraai en prima stuk edit   ( 617)
sebastiaan (bussum) -- 05-01-2013 14:35
Re : Super!   ( 496)
Kimme (Bever) -- 05-01-2013 14:38
Re : Fraai en prima stuk edit   ( 277)
Ronald (Oak Creek Wisconsin) -- 05-01-2013 15:07
Re : Meteo Consult ziet de winter naderen   ( 332)
Robin (Spijkenisse) -- 05-01-2013 15:18
Is inderdaad een satelliet site van meteoconsult   ( 294)
Wallie (Lelystad) -- 05-01-2013 15:28
Open deuren   ( 294)
Cees-Rotterdam -- 05-01-2013 15:47