[...]
Jij neemt GFS als referentie dat het allemaal niet zo koud wordt. Je geeft aan dat bewolking en wind ons parten zullen spelen. Aan de andere kant weet je ook dat GFS niet bepaald goed is wanneer er sprake is van uitstraling. Jouw bericht doet vermoeden dat het sowieso bewolkt zal zijn, al geef je zelf weer aan dat dat details zijn. Ik hoor je zelfs niet roeren over EC, die wel een koud weekeinde voorschotelen, met in de nacht matige vorst in het binnenland.
En natuurlijk nemen we nog even de winterworst van december mee, om ons antwoord wat kracht bij te zetten. Natuurlijk, want elke uitgangssituatie is hetzelfde.
Ik heb ondedertussen 25-30 jaar wintervaring, toch de winters die ik ten volle heb meegemaakt en waarvan ik ook de aanleiding tot winterweer begreep.
Er wordt wel erg geïnterpreteerd.
Waar haal je vandaan dat ik GFS als referentie neem? Ik besprak gewoon de GFS-pluim.
Ik zeg niet dat bewolking en wind ons parten zullen spelen.... Lees goed.
Mijn bericht doet niet vermoeden dat het bewolkt zal zijn. Ik bespreek gewoon de ins en outs van GFS.
Maar dat wil men niet weten. Men wil de koudste pluim zien (EC) en daaruit het koudste lijntje en dan hopen dat er nog sneeuw bij komt, etc etc.
Als jij zegt dat EC ons in de nacht matige vorst voorschotelt, dan denk ik dat dat wensdenken is. Ik heb dat in de bespreking van de EC-draad al gezegd. Die matige vorst is nog dubieus, ook in de EC-pluim.
Op baisis van jouw ervaring zal je toch ook moeten zien dat het vervolg van de afkoeling op vrijdag nog geen gelopen race is. En dat je uit een oper die onderin zit en de -5 aantipt en 1 keer een beetje onderschrijdt niet kunt concluderen dat we een paar nachten matige vorst krijgen. Let wel. Dit zeg ik niet omdat ik GFS als referentie neem.
En die matige vorst is goed mogelijk. Een uitspraak daarover is echter nog niet te doen.
Groet,
Cees
Quote selectie