Kort:
voordelen peet 2100 tov Davis:
- veel betere, accuratere temperatuur meting met temp sensor.
- Veel betere windmeter, veel hogere frequentie
- Betere regenmeter (maar na kleine aanpassing)
nadelen:
- bedraad -> lastiger
- software -> zoekwerk (maar ik kan je helpen), zeker iet zo goed als de Davis.
- barometer - > slechter
- PC moet 24 h aan staan om de datalogger (die er ook is) uit te lezen.Kan toch goedkoop met laag stroomverbruik als je een tweedehands mini PC aanschaft.
- Bevestiging regenmeter is belachelijk!
Als je een goed, goed uitbreidbaar en gerieflijk station wil, dan zonder meer de VP2. Ik heb een VP2 ik heb een DavisWM2 en WWIII en de Peet.
Accuratesse peet:
- Wijkt tov geijkte datalogger met recente ijktabel bij een meting per 12 seconde NIET af. Reageert ook net zo snel op temperatuursveranderingen. De Davis komt helaas op onregelmatige wijze tot 0,8 C verschil
- de peet heeft en gevoeligere windmeter die bovendien elke 0,5 en met meer wind elke 0,25 s meet. Dat s conform WMO regels. De Davis meet elke 2,5 s en mist zo dus windstoten.
- De peet kan regenmeters aan die op 0,1 mm nauwkeurig meten. De professionele regenmeter is met een eenvoudige 12,5 cm trechter 0,1 mm nauwkeurig. En meet dit consistent goed! Ikheb het met water op gewicht(geijkte digitale weegschaal) ettelijke malen gemeten: keer op keer op 0,1 mm nauwkeurig.De Davis gaat op dit punt erg vaak en ruim de fout in en meet op 0,2 mm resolutie. Maar niet op 0,2 mm nauwkeurig helaas
- De peet heeft een geheugen voor 7 dagen met daarin alle extrema etc.
Als beginner zou ik toch voor de Davis kiezen. Als veeleisende hobbyist die niet bang is voor wat zoekwerk zou ik de Peet in elk geval overwegen.
Quote selectie