maar dan gaat het om het wintervirus. Vermoedelijk te dateren op 1 februari 1956 (de eerste nacht -7 en de tweede al -14!!!). Maar het kan eventueel eerder zijn, want ik heb geen speciaal moment. Want ook in 1956 had ik al een preoccupatie met het weer, denk ik.
Als je het wintervirus heb, kan je de vraag beantwoorden: waar was jij toen de kou op 29/30 december 19768 binnenviel. Wat deed jij de dag van de grote sneeuwstorm van 14 februari 1979. Of recenter: wat deed jij toen de extreme temperaturen op 4 februari 2012 optraden? Of de (sneeuw)storm van 25 november 2005. Etc etc
Het weervirus is voor mij iets anders. De afwijking dat je bij ieder weer verder denkt: waardoor die wolken, welke druksystemen zijn in de buurt, wat is er veranderd sinds gisteren, betekenen die wolken weeromslag, zit er onweer aan te komen, waardoor beslaat die muur, zou er…. etc, etc Dat heeft een zekere relatie met de winter, maar niet alles is daar op terug te voeren. Ik kan de hele middag op het strand geboeid de windverandering ondergaan en intussen ook het karakter en type van de bewolking(verandering) waarnemen.
Of tijdens een hittegolf geboeid kijken naar dat ene wolkje dat voorbij drijft en me af vragen hoe dat nu is ontstaan. Of hopen op een mooi onweer na de warmte.
Groet,
Cees
Quote selectie