Bericht van: Pieter D (Groningen Stad)
, 12-12-2013 11:06
Die enorme koudeput is toch een zeer gunstige situatie voor de zeeijs-aangroei tussen Canada en Groenland. Aflandige wind (NNW) en een hele lage dauwpuntstemperatuur daar voor de komende tijd. Heel benieuwd wat we daar de komende weken van terug gaan zien.
Opvallend om te zien hoe sterk de positieve afwijking in Zeewatertemperatuur aan het oppervlak zich volledig heeft genormaliseerd in 1 maand! Die afwijking in boven IJsland is erg sterk en breed.
Betreffende locatie van afwijkingen in ijsoppervlak is dit jaar zeker anders dan voorgaande jaren. Waar we vooral zagen dat de Bering Strait een boven normale ijsoppervlak had de laatste jaren, zien we dat dit jaar rondom Spitsbergen. Vooruitkijkend is de situatie voor Spitsbergen iets minder gunstig, veel "warme" Atlantische zeelucht tot 18 december, daarna weer terug in de vrieskist.