En alweer is de extrapolatie van de jaartemperatuur van De Bilt bijgesteld. Na alweer een veel te warme maand komt de jaartemperatuur van De Bilt nu uit op 11,6 graden, wanneer de rest van het jaar ongeveer normaal verloopt.
Logboekweer.nl - Temperatuuroverzicht De Bilt
Historisch gezien is er nog een marge van +/- 0,3 graden. Gezien het verloop van dit jaar, en de verwachting zal het eerder nog naar boven dan naar beneden bijgesteld moeten worden.
Dit alles betekent dat het record voor de gemiddelde jaartemperatuur met 0,4 graden verbeterd wordt. Dat geldt voor vrijwel alle KNMI-stations in Nederland. Hier een overzicht:
In de meeste gevallen stamt het vorige record uit 2006 of 2007. Ik heb het hier uitgerekend tot op twee decimalen. Afgerond op één decimaal zijn de meeste records uit 2006.
Het is verontrustend hoe vaak de records nou sneuvelen. Het oude jaarrecord van 1934 heeft standgehouden tot 1988. Toen kwam er een tiende graad bij. In de jaren daarna werd het record opnieuw verbeterd. Als de extrapolatie uitkomt dan is het record sinds 1987 1,6 graden omhoog gegaan, dat is ruim 0,5 graden per 10 jaar.
Quote selectie