Er zitten genoeg winterliefhebbers op weerwoord die kunnen genieten van een run met een kleine kans op winterweer. Dan willen ze liever niet horen dat het niks wordt vanwege de aanzwengelende depressietrein, want dat bederft hun voorpret. Ook zijn verwachtingen die men heeft van wat winterweer is en waar men van geniet ook heel verschillend.
Door dingen stellig te stellen, zul je veel reacties ontlokken. Die kleine kansjes op winterweer is waar men naar uitkijkt en daarom worden de berichten over winterweer bejubeld. Het heeft weinig zin om te proberen dat plezier te ontnemen, ook al is dat de realiteit.
Misschien helpt het door gewoon te vertellen wat je vindt, in plaats door dingen stellig te beweren. Bijv.: "Ik vind de run niet zo geweldig, omdat ik verwacht dat de depressie boven Italië zorgt voor bewolking en een warme bovenlucht bij ons, waardoor ik denk dat het hier hooguit tot lichte vorst zal komen en dat levert geen schaatsijs op, waar ik op hoop."
Als je het zo stelt, kunnen mensen niet meer zinvol reageren met "onzin", want het is immers iets wat jij vindt (vanuit jouw beleving). Een mogelijke reactie is dan: "Ik vind de run juist wel mooi, omdat er door dat Genua-laag wel een grote kans is op winterse neerslag uit het oosten en dat is al meer dan ik vorig jaar gehad heb."
Door minder stellig te zijn en meer je mening te ventileren, zal er mogelijk meer begrip zijn voor elkaar en zal weerwoord niet verdeeld worden in 2 "oorlogskampen", maar ontstaat er meer een sfeer van 1 grote familie van weerliefhebbers.
Quote selectie