Dag Daniel, bijdrage MG al gelezen?

Bericht van: sebastiaan (bussum) , 18-09-2015 14:32 

Voor elk standpunt is wel wat te zeggen. Zelf beleef ik er veel plezier aan en dat weegt bij mij het zwaar mee 😉

De koude noordelijke Atlantische Oceaan heeft invloed op de temperaturen bij ons. Tenminste als de wind NW is. Volgens mij is er sprake van een regiem change

MG heeft er ook iets over geschreven.

Atlantische Oceaan

Niet overal in de wereld warmt het gelijkmatig op. Zo zou het wel eens kunnen zijn dat Europa juist een aantal jaren koudere en drogere zomers krijgt. De temperatuurafwijking wordt veroorzaakt door een andere, natuurlijke en cyclische verandering in het zeewater. Niet in de Stille Oceaan, maar in de Atlantische Oceaan. Het water in de Noord-Atlantische Oceaan is op dit moment kouder dan normaal en zal de komende jaren kouder blijven. Tijdens deze koudere fase zou het Noordpoolijs weer wat kunnen aandikken en kunnen de zomers in Europa de komende jaren wat frisser uitpakken, indien het Atlantische signaal niet wordt overtroefd door andere effecten.
http://www.weer.nl/nieuws/detail/2015-09-15-2015-en-2016-nog-warmer-dan-2014/

Bedankt voor je bijdrage. En inderdaad, niet proberen/onderzoeken levert bij voorbaat geen nieuwe resultaten op. Het is dus niet onzinnig om met seizoensverwachtingen bezig te zijn.

Het koude signaal voor west-Europa is interessant te noemen. Ik vraag me echter af in hoeverre dit signaal wordt gegenereerd door de sterke negatieve temperatuurafwijking in de noordelijke Atlantiek. Of anders gezegd, kijken we hier naar een resultante van verschillende factoren, of veroorzaakt de koudere oceaan een dusdanig sterke afkoeling (of verminderde opwarming) van de westenwind welke op zichzelf al het negatieve signaal kan verklaren?

„Et nul ne se connait tant qu'il n'a pas souffert, „C'est une dure loi, mais une loi suprème, „Vieille comme le monde et la fatalité, „Qu'l nous faut du malheur regevoir le baptéme, ~Et qu'a ce triste prix tout doit étre acheté. „Les moissons pour murir out besoin de rosée, „Pour vivre et pour sentir l'homme a besoin de pleura, „La joie a pour symbole une plante brisée, „Humide encore de pluie et couverte de fleurs."

Sept JAMSTEC winterverwachting 2016   ( 1212)
sebastiaan (bussum) -- 18-09-2015 11:10
Re : Sept JAMSTEC winterverwachting 2016   ( 587)
Jeroen (Rotterdam-Nesselande) -- 18-09-2015 11:49
Re : Sept JAMSTEC winterverwachting 2016   ( 535)
Eric, Rotterdam -- 18-09-2015 12:05
Re : Sept JAMSTEC winterverwachting 2016   ( 276)
sebastiaan (bussum) -- 18-09-2015 14:26
Re : Sept JAMSTEC winterverwachting 2016   ( 462)
Daniël (Aalsmeer) ( -4m) -- 18-09-2015 13:03
Dag Daniel, bijdrage MG al gelezen?   ( 441)
sebastiaan (bussum) -- 18-09-2015 14:32
Re : Dag Daniel, bijdrage MG al gelezen?   ( 244)
Daniël (Aalsmeer) ( -4m) -- 18-09-2015 18:45